19 August 2021, 12:34

Бутикові акценти VB PARTNERS

Опубліковано в №15 (745)

Денис Бугай
Денис Бугай «VBpartners» партнер-співзасновник

— З чого все починалося для вашої компанії? З якими труднощами довелося стикнутися?


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


— Майже 16 років тому ми з університетським одногрупником Володимиром Ващенком вирішили заснувати компанію. На той момент ми разом працювали в одній з найбільших юридичних фірм України і на певному етапі відчули в собі сили та готовність створити власний бізнес, щоб реалізувати свій потенціал. Тоді ми мали лише один комп’ютер на двох та квартиру замість офісу, що не стало нам на заваді. Вже через декілька місяців ми прийняли на роботу першого юриста та продовжили рух на шляху до успіху. Всі робочі процеси виконували самостійно, не маючи зовнішньої підтримки. Проте в нас було головне — чітке бачення розвитку компанії та шляхів розкриття талантів нашої команди.

— Який шлях пройшли ваша фірма та юридичний ринок за цей час?

— За ці роки компанія пройшла декілька масштабних трансформацій. Спочатку ми працювали у форматі full service, в т.ч. надаючи послуги з питань злиття та поглинання, корпоративного та антимонопольного права, судових процесів. На той час ми вже мали успішну практику в банківській і медіа сферах, займалися обслуговуванням гірничодобувної галузі та металургійних заводів, проводили десятки M&A угод в інтересах як українських, так і іноземних інвесторів, у т. ч. одні з найбільших угод на ринку щодо медіа-компанії UMH Group, великого українського банку, двох нафтопереробних заводів тощо.

Незважаючи на те, що справи йшли досить успішно, ми постійно аналізували ринок та намагалися визначитися, у чому ми найкращі. Конкуренція стрімко зростала, а з нею і тренд на значне збільшення кількості full service компаній. Проте ми бачили свій сервіс по-іншому. Понад 7 років тому ми зробили вибір на користь вузької спеціалізації у форматі бутика White Collar Crime та Dispute Resolution. Це було вірне рішення, про яке ми жодного разу не пошкодували та завдяки якому досягли відчутних фінансових успіхів та визнання як на національному, так і на міжнародному рівні. Зокрема, VB PARTNERS визнано Law Firm of the YEAR з кримінального права за версією Best Lawyers 2021. Крім того, цей авторитетний рейтинг визнав мене Lawyer of the Year 2022 у сфері Criminal Defense. Вдвічі приємніше, що водночас «Юридична Премія» назвала мене адвокатом року у сфері WCC & Anticorruption. Наша компанія також має визнання таких вагомих рейтингів, як Chambers Europe, Legal 500, Who is Who Legal, де ми й надалі плануємо посилювати позиції.

— Якими бачите свою фірму та юридичний ринок України через 10 років?

— Ми завжди рухаємося вперед та навіть сьогодні перебуваємо в стані чергової трансформації. Наша команда поступово розширилася від 7 адвокатів до 17 юристів, а партнерський склад збільшився вдвічі — сьогодні нас четверо. Нова стратегія компанії передбачає, що ми й надалі залишатимемося бутиком з двома ключовими практиками. При цьому політика розширення, у т.ч. на іноземні ринки та практику арбітражу, стає більш агресивною.

Впевнений, що через 10 років ми й надалі будемо лідерами ринку White Collar Crime та Dispute Resolution, задаючи тренди у якості надання юридичних послуг в Україні. З часом розшириться і коло партнерів. Як я вже говорив, сьогодні нас четверо, а через 10 років може бути вже 7 партнерів та близько 40 юристів. Таким чином, ми плануємо бути однією з найбільших моно фірм країни на юридичному ринку, що має надвисокий рівень фінансової ефективності.

— Що побажаєте Україні до Дня незалежності?

— Цього року незалежній Україні виповнюється лише 30 років, 20 з яких я знаходжуся в юридичній професії. У першу чергу хочу, щоб ті зміни юридичного ринку та правової сфери, які розпочалися у 2014 р., продовжувалися. Щиро бажаю, щоб наша країна була такою, де питання етики та професіоналізму є ключовими для реалізації будь-якої практики. Країною, де є незалежний та справедливий суд та реалізується принцип верховенства права.

З Днем народження, Україно!

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати