09 грудня 2020, 18:09

Завершився курс онлайн-лекцій «IP BASICS & MEDICINE»

IP Center of Ukraine

З 24 листопада по 8 грудня 2020 року відбувався тренінг для лікарів та студентів-медиків «IP Basics & Medicine», що складався з 5 онлайн-занять. Курс провели фахівці відділення розвитку відносин у сфері інтелектуальної власності Державного підприємства «Український інститут інтелектуальної власності» (Укрпатент).


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Лектором курсу була к.ю.н., професіонал з інтелектуальної власності відділу навчальних програм та забезпечення просвітницьких заходів відділення розвитку відносин у сфері інтелектуальної власності Укрпатенту Олена Пономарьова.

1.1

Курсом було передбачено розгляд 5 тем, а саме: «Вступ до інтелектуальної власності у сфері медицини», «Об'єкти права інтелектуальної власності у сфері медицини», «Суб’єкти права інтелектуальної власності у сфері медицини», «Договірні форми реалізації майнових прав інтелектуальної власності у сфері медицини», «Захист прав інтелектуальної власності у сфері медицини».

Під час курсу було обговорено широке коло питань, зокрема: об’єкти ІВ, які можуть бути створені лікарем, фармацевтом та фахівцями у сфері медицини, визначено суб’єктів прав ІВ, їх правовий статус та можливі варіанти розподілу майнових прав між учасниками творчих правовідносин у сфері медицини тощо.

Під час розгляду теми договірні форми реалізації майнових прав інтелектуальної власності виділили основні види договорів та на прикладах детально розбирали зміст кожного договору та можливого розподілу прав і обов’язків між працівником і роботодавцем та іншими суб’єктами права ІВ. Не залишились поза увагою  питання захисту прав інтелектуальної власності у сфері медицини. На прикладах окремих судових спорів прослідкували можливі варіанти порушення прав інтелектуальної власності на твір, на винахід (корисну модель), торговельні марки. На прикладах винесених судових рішень з’ясували як захистити свої авторські права і стягнути з роботодавця авторську винагороду за використання винаходів. Прослідкували важливість реєстрації торговельної марки на лікарський засіб. На прикладі фармацевтичних компаній проаналізували, що у разі спірності та схожості знаку та введення в оману пацієнтів, фармацевтична компанія, торговельна марка якої була зареєстрована раніше, має право вимагати визнання не дійсним свідоцтва на торговельну марку, яка зареєстрована пізніше і яку пацієнт може сплутати.

1.4

Висловлюємо подяку всім учасникам за те, що ви були з нами під час наших лекцій. Сфера медицина є важливою для кожного із нас, і ми цінуємо інтелектуальну власність кожної людини, яка працює над поліпшенням здоров’я пацієнтів і змінює світ інноваційними розробками, діагностичними технологіями, новими фармацевтичними продуктами: ліками та вакцинами.

Презентаційні матеріали курсу згодом будуть доступні на платформі Creative Academy creative-academy.com.ua .

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати