Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час! |
В Європі хочуть знати про Україну більше як про потенційного ділового партнера та об’єкта для капіталовкладення. До того ж набагато більший інтерес і довіру викликає інформація, отримана не із офіційних джерел, а в результаті живого спілкування з реальними людьми, які мають безпосередній стосунок до бізнесу та мають значний досвід у цій сфері, готові відверто, без прикрас, відповідати на питання. І таке живе спілкування відбулось завдяки юридичній фірмі «Лавринович і Партнери», Торгово-промисловій палаті України та їхньому стратегічному партнеру – групі DCH Олександра Ярославського. Європейські бізнес-форуми весняного циклу Ukraine: Just Business, що мали на меті представити максимально повну та достовірну інформацію щодо інвестиційного та бізнес-потенціалу України європейським діловим колам, відбулись та, як відзначили їхні організатори, пройшли успішно. Проект, що проводився за підтримки Міністерства закордонних справ України, об’єднав три європейські столиці: 15 квітня відбувся захід у Варшаві, 27 – у Будапешті, і 14 травня цього року в Будапешті пройшов завершальний бізнес-форум Ukraine: Just Business.
Про результати проведених заходів, ставлення іноземців до України як об’єкта для іноземних інвестицій, а також про перспективу ведення бізнесу в нашій країні, розповіли організатори заходу на прес-конференції 26 травня. За словами голови Торгово-промислової палати України Геннадія Чижикова, не варто чекати поки в Україні завершиться процес реформування, настане мир, вирішиться проблема з Кримом тощо. «Інвестиціями треба займатись… Займатись навіть тоді, коли ситуація не дуже сприятлива для цього», – наголосив він. За період роботи форуму, повідомив пан Чижиков, було організовано та проведено близько 180 зустрічей з бізнес-партнерами. І у межах цих зустрічей їм було надано чітку картину щодо соціально-економічного становища України, подій на сході та ставлення до кримських подій. «За результатами заходу можна зробити один простий висновок – Україна одна з найбільших інвестиційно привабливих країн на карті Європи та світу. Потенційні інвестори-учасники зустрічей поділились на дві частини. Одні чекають завершення військових дій на сході нашої держави. Інші, розуміючи, що чекати можна довго, виявили бажання працювати у напрямі інвестування в українську економіку вже сьогодні», – зазначив Президент ТПП, додавши, що всі три країн, в яких проходили форуми, є відкритими для діалогу та поділу досвідом з Україною. Адже як Польща, так Чехія та Угорщина не так давно пройшли той шлях, яким у найближчому майбутьому збирається рухатись Україна.
Керуючий партнер ЮФ «Лавринович і Партнери» Максим Лавринович, що європейські бізнес-кола дивляться на Україну як на об’єкт для інвестицій по-різому: деякі, усвідомлюючи ризики, стримують свої пориви вкласти гроші в нашу економіку. Інші розуміють, що у своїй країні вони не зароблять стільки, як у нас. Відвідали заходи також і підприємці, які вже мають бізнес в Україні, і їм, за словами пана Лавриновича, було дуже цікаво почути, що насправді відбувається в Україні не зі слів своїх співробітників.
Щодо результатів форумів пост-фактум, юрист повідомив, що до них надійшло звернення від двох посольств азіатських країн з проханням продовжити таку діяльность у них. Такі країни, як Пакистан, Туреччина, Ізраіль, за його словами, мають схожу долю з Україною у плані військових дій. Але, тим не менше, іноземні інвестори не поспішають вкладати туди свої кошти та будувати бізнес.
Також пан Лавринович наголосив на вагомій ролі Міністерства закордонних справ України для організації Ukraine: Just Business.
Щодо запитання про галузі економіки інвестування, якими цікавились учасники зустрічей, юрист зазначив, що багато хто запитував про можливості вкласти кошти в український агропромисловий комплекс та енергозберігаючі технології.
Також на форумах лунали запитання щодо залучення українських грошей в український бізнес – адже сьогодні дуже поширеною є практика, коли заможні українці виводять свої гроші за кордон.
«Для ведення бізнесу в Україні наших іноземних партнерів передусім цікавить безпека – особиста та безпека їхнього бізнесу, яка безпосередньо залежить від рівня корупції в економіці», – зазначила віце-президент Групи DCH Олена Дерев’янко. За її словами, учасників форумів також цікавило становище із забезпеченням кадрів в Україні – та їх запевнили, що товар «робоча сила» в нас є і, враховуючи різницю у курсі валют, коштує він набагато дешевше від європейського. «Це погана новина для кожної фізичної особи, але хороша для тих, хто хоче мати бізнес в Україні: витрата за статтею «оплата праці» є зовсім іншою, ніж в інших країнах», – додала пані Дерев’янко.
У кулуарах учасники форуму чесно питали в їхніх українських організаторів: «Чи відчуваєте ви, що реформи в Україні вже вийшли на певний завершальний епат?». Як повідомила доповідач, відповідали чесно: «Ми б хотіли, щоб так було, але, як і наші зарубіжні партнери, бачимо лише певні ознаки прогресу».
Процитувала Олена Дерев’янко й екс-єврокомісара з питань розширення та Європейської політики сусідства в Європейській комісії Штефана Фюле, який був присутній на заході. Він побажав, щоб «ентузіазм організаторів оптимістичного road-show передався й українським політикам».