Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час! |
В Україні стартував новий проект Twinning з посилення спроможності АМКУ ефективно застосовувати конкурентне законодавство відповідно до стандартів ЄС. Так, під час установчої зустрічі представники Антимонопольного комітету та експерти презентували громадськості основну мету проекту, поділилися досвідом виконання подібних проектів за кордоном та окреслили результати, які планується досягти в межах реалізації проекту.У заході взяли участь представники органів державної влади, посольств Німеччини йЛитви, Європейської Комісії, проекту Twinning та Антимонопольного комітету України.
Згідно із затвердженим проектним планом-графіком, Антимонопольним комітетом спільно з експертами проекту розроблено документ, що визначатиме підходи АМКУ під час оцінки горизонтальних злиттів. До кінця цього року Комітет, завдяки європейським експертам, планує розпочати роботу щодо розроблення документу стосовно вертикальних концентрацій.
Встигнути за 32 місяці!
Реалізація Проекту Європейського Союзу Twinning UA/49 «Підтримка інституційної спроможності Антимонопольного комітету України з проведення досліджень ринків та ефективності застосування конкурентного законодавства з метою наближення до стандартів ЄС» розпочалася 01.07.2016 р.
Реалізація Проекту відбувається за підтримки конкурентних відомств країн-членів ЄС (Німеччини та Литви) за такими основниминапрямками (компонентами):
- адаптація конкурентного законодавства до стандартів ЄС;
- узгодження процесу контролю за концентраціями зі стандартами ЄС;
- удосконалення Комітетом правозастосування конкурентного законодавства;
- здійснення дослідження ринків вобраних секторах та розвиток адвокатування конкуренції;
- посилення інституційних можливостей Комітету з метою імплементації реформ конкурентної політики.
Фінансований Євросоюзом проект Twinning впроваджується Федеральним міністерством Німеччини з економічних відносин та енергетики, незалежною інституцією Німеччини із захисту конкуренції (Bundeskartellamt) та Радою з питань конкуренції Республіки Литви у співпраці з Антимонопольним комітетом України.
Експерти з Німеччини та Литви надаватимуть підтримку АМКУ в різних сферах застосування законодавства про захист конкуренції до лютого 2019 р.(32 місяці).
Постійним радником проекту Twinning є Вольфган Якобі (Mr. WolfgangJakobi), економіст Четвертого управління конкурентного відомства Німеччини (Вundeskartellamt). Проект допоможе Україні гармонізувати правозастосування та адвокатування конкуренції зі стандартами ЄС через тісну співпрацю національного конкурентного відомства з відповідними відомствами країн-членів ЄС. Проект триватиме до 01.02.2019 р. (32 місяці).
Нагадаємо, інструмент Twinning був започаткований Європейською Комісією у 1998 р.в контексті підготовки до розширення Європейського Союзу з метою цільової адміністративної співпраці на допомогу країнам-кандидатам у посиленні їхньої адміністративної тасудової спроможності впроваджувати законодавство ЄС якмайбутніх країн-членів. Twinning продовжує відігравати важливу роль у контексті інституційного розвитку нових країн-членів під егідою перехідного інструменту тазалишається головним інструментом інституційного розвитку країн-кандидатів.
Впровадженню проекту передувала перевірка готовності органу-бенефіціара до його реалізації, під час якої було надано практичні рекомендації щодо майбутньої імплементації вказаного проекту Twinning, зокрема щодо забезпечення належних умов для роботи європейських експертів в органі-бенефіціарі.
Проекти Twinning об’єднують експертні знання державної сфери країн-членів Євросоюзу та країн-бенефіціарів задля досягнення конкретних обов’язкових операційних результатів за допомогою рівноправної діяльності. Проект допоможе Україні виконати її зобов’язання врамках Угоди про асоціацію з ЄС у сфері конкурентної політики.