06 березня 2018, 11:40

«To The Mars!»: Global Legal Hackathon

Опубліковано в №10 (612)

Юридична Газета

Global Legal Hackathon «To The Mars!» – під таким гаслом відбувся Global Legal Hackathon – найбільший в історії хакатон, який вперше був представлений одночасно у більше ніж 50 містах, 30 країнах та на 6 континентах. Майже безперервно протягом 2-х днів (особливо враховуючи різницю в часі) учасники в різних містах створювали legal tech продукти. «ЮГ» спостерігала за тим, як проходив хакатон в Україні, поспілкувалася з організаторами й тепер готова поділитися з вами тим, що відбувалося за лаштунками.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Згідно з правилами глобального хакатону, у кожної країни повинен бути офіційний хост. В Україні офіційним хостом Global Legal Hackathon став HiiL – Гаазький інститут інновацій у праві за інформаційної підтримки Kyiv Legal Hackers – української частини міжнародного ком'юніті фахівців, які працюють на межі технологій та права.

Готуватися українська команда почала за 2 місяці до старту хакатону. Для того щоб підвищити цінність та зібрати учасників з палаючими очима і бажанням розвивати legal tech, було прийнято рішення оголосити не просто про старт реєстрації, а про початок конкурсного відбору. Кожен охочий заповнював заявку і писав мотиваційний лист на тему «Чому я хочу взяти участь у Global Legal Hackathon». Після того як заявку відправили більше ніж 100 охочих з усієї України, було відібрано 60 тих, хто отримав підтвердження реєстрації та запрошення. Учасники почали активне знайомство між собою ще до початку хакатону в Telegram. Деяким з них навіть вдалося залучити розробників зі США та Індії через міжнародний канал у Slack.Global Legal Hackathon

Складання програми. Журі та ментори

Склад учасників Global Legal Hackathon дуже різноманітний: від студентів, які тільки думають про те, в який бік їм рухатися, до тих, у кого вже є свої проекти/компанії, але вони прагнуть розвиватися ще більше, рухатися ще швидше, знайомитися ще активніше та продуктивніше. Саме тому команда організаторів підібрала менторів, які закривали консультації від елементарних порад з побудови бізнес-моделі, маркетингу і до того як впровадити блокчейн у свій проект.

Менторами виступили: Микола Юрлов (компанія MARCHENKO DANEVYCH), Тарас Копій («TCM Group Ukraine»), Нестор Дубневич (партнер лабораторії юридичних інновацій lexnet.io, юрист Juscutum), Микита Підгайний (CEO «Bot & Partners», юрист «OpenDataBot»), Максим Селіванов (співзасновник «Дом юриста», партнер Arbitis Law Office), Іларіон Томаров (керівник IP-практики «Vasil Kisil & Partners»).

Протягом 2-х днів хакатону ментори спільно з командами працювали над продуктами. На окремих навчальних воркшопах також розкрили теми «Ідеальний пітчинг та презентація», «Ідеальний дизайн», «Чи потрібен вашому проекту блокчейн» та «Як побудувати правильний маркетинг».

Заявити про себе на весь світ ще до старту хакатону

«Коли робиш з душею, все виходить, – стверджують організатори Global Legal Hackathon UA. – Наш дизайнер Влад Посад зробив фанові стікери для внутрішнього користування учасників. Головну героїню назвали Hacky. Несподівано для всіх Hacky визнали символом усього глобального хакатону. Україна викликала захват ще до початку заходу. Це приємно!».

Відкриття хакатону. Брейнсторм ідей та формування команд

Відкривали український Global Legal Hackathon Дмитро Форемний, Innovating Justice Agent HiiL, а також Чарльз Уайтхед, співзасновник ILTI, засновник венчурного фонду Phoenix, професор і керівник програми з права, технологій та підприємництва в Cornell Tech.

Після того як на ІдеяТоні визначили основні проблеми, які хотів би вирішити кожен учасник, на пітч своїх ідей вийшло 17 чоловік. В результаті сформувалося 11 команд, які продовжили роботу над ідеями.

Про кожного окремо:

Easy Doc – система контролю кореспонденції, яка автоматизує процес аналізу листів та розфасовує їх.

Patent Auction – сервіс пошуку патентів та укладання ліцензійних договорів.

Join Claims – платформа, яка надає можливість знайти співпозивачів для подачі колективного позову. Платформа допомагає об'єднувати учасників навколо спільної проблеми для більш ефективного її вирішення.

Law and Events – освітня платформа, що являє собою календар всіх юридичних заходів в Україні та світі, стріми, відеозаписи.

Legal Hunter – програма, яка допомагає знайти роботодавця або співробітника в декілька кліків.

Letter Space – платформа, яка дозволяє контролювати процес доставки оффлайн-листів.

Memelex – бот, який перетворює договори в комікси без втрати сенсу, роблячи договори доступними кожному.

Family Safe Bot – бот, який захищає права жінок, котрі страждають від домашнього насильства.

Safe contracting – онлайн-платформа для контрагентів, яка містить конструктор шаблонів і зберігає контакти.

Tax good – сервіс для обчислення податків для стартапів.

Woodpecker – інструмент для захисту авторських прав.

Суддями хакатону стали: Innovating justice agent HiiL та один із засновників Kyiv Legal Hackers Дмитро Форемний; керуючий директор Institute of Law, Technology & Innovation Ольга Сімсон; керівник IT-комітету Ukrainian Bar Association Іванна Погребняк; CEO «PINKY Solutions», legal tech lab «Lexorium» Денис Іванов, співзасновник «Дом юриста» Олег Смотров; керуючий директор Kharkiv IT Cluster Софія Бєлєнкова.

У фіналі українського Global Legal Hackathon було нагороджено 3 проекти у 3-х номінаціях, які отримали грошовий приз у розмірі 5 тис. грн:

  • 3-е місце і номінація «Facilitating Access to Justice» – проект «Join Claims»;
  • 2-е місце і номінація «Progressing the Business of Law» – проект «Patent Monitoring»;
  • 1-е місце і номінація «Grand prix Global Legal Hackathon Ukraine» – проект «Law & Events».

Переможець отримав грошовий приз у розмірі 25 тис. грн та шанс презентувати свій проект 21.04.2018 р. в Нью-Йорку.

«Команда Law & Events докладе максимум зусиль для того, щоб Україна була представлена у фінальному раунді Global Legal Hackathon в Нью-Йорку! Я дуже вірю в наш проект і в нашу команду! Тому працюємо далі!» – поділилася враженнями після перемоги СЕО Law & Events Анна Белотел.Global Legal Hackathon

«Участь у Global Legal Hackathon змінило моє бачення юридичного ринку та дозволило знайти вектор майбутньої діяльності!» – написала на сторінці у Facebook ще одна учасниця хакатону Владислава Дідковська. Її команда з проектом Join Claims зайняла призове місце у номінації «Facilitating Access to Justice».

«Рецепт успіху глобального хакатону простий. Візьміть 10 заряджених людей, готових узятися за організацію, додайте близько 100 людей, охочих створити продукт та познайомитися з однодумцями. З'єднайте їх з такими ж людьми з 20+ країн та 40+ міст світу, запросіть у партнери топові компанії, які вірять в Україну, та помістіть їх усіх в одному приміщенні на 2 дні. Розбавте все соусом з гумору, їжі, креативу та музики. Смачна страва вийде лише за умови наявності всіх інгредієнтів. Тому підтримка кожного організатора, ментора, судді, волонтера, учасника та партнера була дуже цінною! Всім нашим партнерам та спонсорам окрема подяка. Ви допомогли створити 11 прототипів юридичних стартапів та забезпечили переворот свідомості десяткам юристів», – зазначив один з організаторів Global Legal Hackathon в Україні Дмитро Форемний.

«Найцінніше на хакатоні – люди. Люди, здатні у вихідні в -15Со проїхати через половину країни, щоб поділитися ідеєю, знайти однодумців і створити конкурентний світовий продукт або сервіс. Люди, які зміцнюють екосистему, змушуючи відчувати гордість за своє місто та свою країну. Люди, які за кілька годин змінюють свій світогляд і надихають на це всіх інших. Найголовніше – люди, які через 48 годин хакатону, не відводячи очей, можуть відповісти на питання «Те, що я роблю – робить мене щасливим, а світ кращим?», – ділитися емоціями один з організаторів і суддів, СЕО Pinky Solution Денис Іванов.

Український legal tech у світі. Як пройшов Global Legal Hackathon у СШАВалентин Півоваров

Ще однією особливістю та гордістю є те, що Україна заявляє про себе світові не лише з України. Співзасновник Kyiv Legal Hackers, співорганізатор Global Legal Hackathon в Україні та керуючий директор PatentBot Валентин Півоваров взяв участь у глобальному хакатоні, який проходив у ці ж дні в Сан-Франциско (США). Ми розпитали у нього про головні відмінності між хакатонами в Україні та США, а також про те, яким знають український legal tech у світі.

Офіційним хостом хакатону в Сан-Франциско стала одна з найбільш інноваційних юридичних компаній в США – Orrick. Компанія, яка спеціалізується на обслуговуванні сфери технологій, енергетики, інфра структури та фінансів у всьому світі, річний дохід якої оцінюється більше ніж у мільярд доларів. У складі суддів хакатону в Сан-Франциско були Jennifer Kelleher (Law Foundation of Silicon Valley), Margaret Hagan (Stanford Law School), Owen Byrd (Lex Machina).Global Legal Hackathon

Валентин розповів про те, що взявши участь у Global Legal Hackathon в Сан-Франциско та водночас активно спостерігаючи за процесом, як проходив хакатон в Україні, можна сміливо сказати, що українські legal tech проекти, особливо на початкових етапах, нічим не поступаються американським (ні якістю ідей, ні навичками команд).

«Вкотре переконуюся, що це лише питання часу, коли Україна заявить про себе як одна з найсильніших кузень юридичних інновацій світу, – вважає Валентин Півоваров. – Якщо говорити про відмінності на хакатоні, то більшість учасників у США прийшли вже з ідеєю та сформованою командою. 40% – юристи, 30% – програмісти та 30% – спеціалісти з бізнес-девелопменту та маркетингу. Це ідеальний склад команди для створення прототипу. Крім того, у процесі створення проекту учасники намагалися враховувати профіль суддів, щоб проект дійсно став їм цікавим. Запам'яталась також теза про те, що 85% громадян США не можуть дозволити собі юридичну допомогу в потрібний момент. Це насправді проблема, яка турбує дуже багатьох. Технології – ключ до вирішення цього питання».

«Якщо говорити про відмінності в подальшому просуванні продуктів, основне – це те, що в США все сприяє подальшому просуванню в плані залучення інвестицій та бізнес-складовій. Марк Цукерберг говорив: «Ми не створюємо сервіси, щоб заробляти гроші. Ми заробляємо гроші, щоб створювати кращі сервіси». Таким чином, у США навіть посередня ідея може перерости у щось значно більше. Адже підкріпивши ідею на початкових етапах фінансами, можна значно прискорити її розвиток, залучити кращих фахівців та в результаті створити гідний світовий сервіс. Напевно, саме це притягує кращі компанії в Долину», – поділився з ЮГ своїми думками Валентин Півоваров.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати