25 лютого 2019, 14:49

Rule of Law — бар'єр перед хаосом і беззаконням

Опубліковано в №9 (663)

Ірина Паліашвілі
Ірина Паліашвілі керуючий партнер RULG-Ukrainian Legal Group

Юридичний ринок — це живий організм, який постійно розвивається, взаємодіє та потребує йти в ногу з часом. Щорічний форум АПУ «Розвиток юридичного бізнесу» — чудова нагода для представників юридичного ринку встановити корисні ділові контакти, вийти за межі бачення своїх компаній та дізнатися про нові можливості для зростання.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Форум збирає керівників та партнерів юридичних фірм: від молодих компаній до визнаних акул зі світовим ім'ям, успішних адвокатів та лідерів практик. Цьогоріч, а саме 22 березня, учасники говоритимуть про речі, на перший погляд, полярні. Наприклад, про глобальний ринок юрпослуг та про регіональний вимір розвитку бізнесу, про злиття і поглинання юридичних компаній, про зловживання адвокатами своїми правами та про їхній захист у кіберпросторі.

Безперечно цікавою буде сесія «Код професії», в якій мова піде про етичні стандарти адвокатської професії та скандали світового рівня з її порушенням (лобізм, кулуарність, подвійні стандарти). Я спробую розкрити тему Rule of Law, його зв'язок з професійною етикою та цінностями в епоху технічної революції.

Враховуючи глибоку спеціалізацію більшості спікерів, я планую сфокусуватися на глобальному значенні поняття «Rule of Law», його зв'язку з професійною етикою, цінностями, а також обговорити ці питання у розрізі технічної революції, яка нарешті досягла адвокатської діяльності. Я багато років займаю активну позицію в IBA (в цьому році стала першим українським юристом-головою комітету). Оскільки IBA є найбільшою та найавторитетнішою організацією у світі для нашої професії, хочу розповісти, як ці питання обговорюються в IBA.

Мартін Шольц, завершив свою каденцію президента IBA наприкінці минулого року (до речі, Мартін — чех, перший президент IBA з Центральної Європи). Одним з пріоритетів протягом 2‑х років своєї діяльності він вважав Rule of Law. На останніх річних зборах IBA в Римі він оголосив нову кампанію з просування та захисту Rule of Law під гаслом «Look after Rule of Law, and it will look after you» — «Подбайте про верховенство права, і воно подбає про Вас». IBA підготувала кілька відеороликів на цю тему та виклала їх у відкритий доступ, запропонувавши усім членам поширювати їх у своїх країнах.

На наступних річних зборах IBA в Сеулі я буду вести сесію Rule of Law, акцентуючи увагу на професійній етиці, тому що вважаю свою професію головним провідником Rule of Law. Обіцяю навести розлогі приклади дієвості Rule of Law на прикладі досвіду США та великих державницьких криз, з яких вдалося вийти завдяки дієвості законів.

В цій статті хочу зупинитися на ситуації в США, де реальним бар'єром перед хаосом та беззаконням стало Rule of Law. Навіть інституції, суспільна мораль та система «checks and balances» (стримувань та противаг) за нинішньої ситуації дають збій. Інституції можна руйнувати зсередини, уряд — закрити (рекорд в історії США — 35 днів), мораль — підірвати, система «checks and balances» може вийти з ладу… Однак єдине, що сьогодні ще міцно тримається — це закон та суди, тобто Rule of Law. Вважаю, що у своєму виступі я маю приділити увагу серйозним проблемам з професійною етикою (вже не кажучи про порушення закону) в середовищі адвокатської спільноти в США, які розкрилися під час проведення розслідування Спеціального прокурора Мюллера. Не хочу детально зупинятися на непривабливій ролі українських політиків та «бізнесменів» у всіх цих скандалах. Наскільки я розумію, Дар'я Каленюк буде про це говорити, але хочу зазначити, що вони стали персонажами головних сатиричних шоу, а їхні фото регулярно демонструються, наприклад, на шоу Стівена Кольбера, з відповідними коментарями під сміх публіки. Зовсім не той імідж, на який справедливо може розраховувати країна, яка зазнала величезних втрат в ім'я моральних цінностей та стала жертвою агресії.

Потрапити на виступ Ірини Паліашвілі та інших спікерів цієї цікавої сесії зможуть всі відвідувачі форуму АПУ «Розвиток юридичного бізнесу», який відбудеться 22.03.2019 р. у м. Києві в готелі Hilton. Реєстрація: https://uba.ua/ukr/events/2964/registration/.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати