24 вересня 2013, 17:40

Рік без реклами тютюну: тютюнові компанії таки знаходять способи просувати свою продукцію

За матеріалами прес-конференції

Опубліковано в №39 (381)

Днями виповнився рік відтоді, як в Україні набрав чинності Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо заборони реклами, спонсорства та стимулювання продажу тютюнових виробів» № 3778-IV, яким повністю заборонена реклама тютюнових виробів у нашій країні. З метою оцінки рівня виконання антитютюнового законодавства Коаліція громадських організацій «За вільну від тютюнового диму Україну» протягом серпня 2013 року здійснила моніторинг присутності тютюнової реклами в точках продажу сигарет. Про результати моніторингу громадськість поінформували на прес-конференції Коаліції на тему: «Рік без реклами тютюну: Закон виконується успішно, але тютюнові компанії знаходять способи просувати свою продукцію».

Під час заходу було оприлюднено результати всеукраїнського моніторингу присутності тютюнової реклами в точках продажу сигарет у Києві та в 9 обласних центрах України. Дані моніторингу свідчать, що в чинній редакції Закон виконується успішно, проте тютюнові компанії винайшли інші способи стимулювання попиту на тютюнові вироби. Громадськість, експерти та керівництво Державної інспекції України з питань захисту прав споживачів проаналізували ефективність дії Закону України № 3778-IV і запропонували шляхи посилення контролю за виконанням антитютюнового законодавства. Участь у конференції взяли: завідувач відділу контролю над тютюном Українського інституту стратегічних досліджень МОЗ України Костянтин Красовський, голова правління Центру громадянського представництва «Життя» Андрій Скіпальський, директор Інституту Медіа Права, керівник проекту «Київ без тютюнового диму» Тарас Шевченко та інші.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


 

Табу на рекламу

 

Нагадаємо, що відповідно до Закону № 3778-IV, реклама, а так само будь-яка інша діяльність з рекламування тютюнових виробів, знаків для товарів і послуг, інших об’єктів права інтелектуальної власності, під якими випускаються тютюнові вироби, з порушенням вимог чинного законодавства про рекламу тягне за собою накладення штрафу на громадян від п’яти до десяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян і на посадових осіб рекламодавця та/або розповсюджувача реклами – від ста до двохсот п’ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Реклама будь-яких товарів або послуг (крім реклами тютюнових виробів), що містить зображення тютюнових виробів або процесу паління тютюнових виробів, тягне за собою накладення штрафу на посадових осіб рекламодавця та/або розповсюджувача реклами від ста до двохсот п’ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Щоб читати далі, передплатіть доступ
Підписуйтесь на "Юридичну Газету" в FacebookTwitterTelegramLinkedin та YouTube.


0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати