19 грудня 2019, 18:07

Підкомітет з ЕДО та електронних довірчих послуг ІТ-комітету СУП

19.12.2019 р. відбулося установче засідання підкомітету з електронного документообігу та електронних довірчих послуг ІТ-комітету СУП. Голова підкомітету – Олександр Вернигора, директор Intecracy Deals, – розповів про плани розвитку цієї структури. Серед головних питань він виділив такі: електронний документообіг (ЕДО), електронні сервіси, засоби електронної ідентифікації, хмарні технології, безпека даних як складова ЕДО.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


3U5A7201

Підкомітет ставить перед собою три головні цілі: сприяти пришвидшенню цифрової трансформації; захищати інтереси підприємств учасників СУП, які використовують ЕДО; надавати юридичну та практичну експертизу з питань запровадження і використання ЕДО.

Христина Венгриняк, експерт з юридичних питань ЕДО Intecracy Deals, як координатор підкомітету визначила місію, цілі та план роботи на найближчі кілька років. Головними напрямками діяльності підкомітету вона назвала такі:

  • Просвітництво.
  • Освітня діяльність
  • Нормотворча робота, особливо в частині підписання міжнародних договорів.
  • Просування цілей сталого розвитку, а саме ціль №13 – вжиття невідкладних заходів щодо боротьби зі змінами клімату та його наслідками.

3U5A7221

Пані Венгриняк зазначила: «Електронний документообіг – це не лише перевага для компанії у вигляді економії чи спрощеної діяльності, це також велика частина соціальної відповідальності бізнесу і держави, оскільки ми знаємо, що наші ресурси обмежені, тому їх потрібно берегти. Відмова від паперу дозволить нам зробити внесок у збереження природних ресурсів». Плани Підкомітету на найближчі два роки:

  • Зробити бізнес і державні органи безпаперовими.
  • Допомогти компаніям із впровадженням ЕДО.
  • Розробити та вдосконалити нормативну базу.
  • Стати комунікаційним майданчиком для всіх, кого цікавлять електронні довірчі послуги.

Співголова підкомітету Костянтин Вечір, директор Kyivstar з розвитку бізнесу, розповів про переваги послуги Mobile ID. Цей проєкт за підтримки Міністерства цифрової трансформації є одним з елементів цифрової ідентифікації громадян. Він має спростити доступ у взаємодії з державою через отримання електронних послуг без «face to face» з державними чиновниками. Це також включає створення додатку, робота якого буде спрямована на спрощення взаємодії між державою та суб’єктами фізичних і юридичних осіб в отриманні державних сервісів.

3U5A7242

Послугу Mobile ID надають всі оператори. Технологія – це цифровий ключ, кваліфікований електронний підпис, який зберігається на пам’яті сім-карти. Для того щоб користуватися сервісом, потрібна спеціальна сім-карта та згенерований для неї ключ. Вона може взаємодіяти з будь-яким телефоном, але зі смартфоном набагато зручніше, адже є можливість реалізувати повний цикл ЕДО. Наразі розробляється мобільний додаток для ЕДО, в який можна буде заходити через Mobile ID, виконувати підписання документів та перегляд у будь-якому місці з телефона.

Сім-карта – це захищений носій, що має всю необхідну сертифікацію з позиції криптографічного захисту інформації та відповідає всім вимогам щодо кваліфікованого електронного цифрового підпису. Платформа Mobile ID також має сертифікацію з позиції комплексного захисту інформації, що є обов’язковою вимогою до подібних систем.

Сфера застосування: В2В, G2C. Держава наразі активно підтримує цифрову трансформацію, завдяки чому було запроваджено проєкт «Дія» – державні послуги онлайн, сервіси для безпаперової взаємодії держави й громадянина у форматі єдиного вікна та єдиного application (додатку), де будуть реалізовані різні засоби ідентифікації.

3U5A7205

Наталія Загашева, директор з маркетингу Intecracy Deals, визначила 5 головних трендів розвитку інформаційних технологій у 2020 р. та актуалізувала важливість питання комунікації, особливо серед людей, які не сприймають новітні технології. Головні тренди цифрових технологій у 2020 р.: цифровізація, подальший розвиток хмарних технологій, вирішення проблем безпеки даних (GDPR, блокчейн, кібербезпека в центрі уваги), нові форми взаємовідносин з клієнтом, розвиток крафтових СРМ-систем, нішеві рішення в автоматизованих бізнес-процесах, доступність продуктів на основі АІ для широкого загалу.

Слободяник Андрій, партнер компаній BDO, Head of CyberSecurity говорив про кібербезпеку у 2020 р. та визначив Топ-10 трендів і рекомендацій щодо безпеки даних як складової ЕДО. За його словами, на ринку ІТ зараз існує два потужних тренди – цифрова трансформація та кібербезпека.

Чого чекати бізнесу у 2020 р.? Нестачі персоналу, зростання архітектури Zero Trust, інсайдерських загроз, зростання атак на ІоТ та DDoS, збільшення кількості скомпрометованих поштових систем, зростання АІ та ML, атак через підрядників, нестачі повноважень CISO, ускладнення законодавства.

3U5A7216

Для того щоб захиститися від загроз, потрібно зосередитися на таких питаннях: перевірка на компрометацію, впровадження контролю доступу, імплементація практик аудиту, постійний моніторинг інфраструктури (24х7х365), навчання усіх ключових співробітників, централізоване оновлення ПЗ, впровадження вимог з кібербезпеки (шифрування, мультифактор), впровадження плану реагування на інциденти, плану забезпечення безперервності бізнесу (ВСР) та аварійного відновлення (DR), тренування і практик реагування на інциденти.

Отже, як ми бачимо, кіберспеціалісти готуються не лише бурхливого розвитку технологій, але й до бою. 2020 р. точно буде цікавим!

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати