23 січня 2019, 14:43

Перевірки митних органів. Уроки-2018. Тренди-2019

22 січня 2019 р. експерти KPMG в Україні аналізували, якою була митна сфера в минулому році, і прогнозували, що ж чекає на нас у 2019 р.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


50277527_315924862362217_3072649178703200256_n

Тарас Коваль, cтарший менеджер KPMG в Україні, акцентував увагу на міжнародній взаємодії митних органів, якій сприяє приєднання до плану BEPS. Кількість запитів, відповідей і справ, переданих до суду і в результаті міжнародної взаємодії у 2018 р. зросла порівняно з 2017 р. У 2019 р. ця тенденція буде продовжуватися.

Наведена статистика ДФС щодо порушення митних правил у 2018 р. свідчить про те, що темпи приросту виявлених порушень, вартість їх предметів та кількість справ, розглянутих митницями, також зросла. Крім того, пан Коваль нагадав про загальні аспекти щодо порушення митних правил, такі як органи, суб’єкти, строки та відповідальність.

Ганна Голубнича, консультант KPMG в Україні, розповіла про митну діагностику та її роль у запобіганні негативних наслідків перевірок. Ця процедура проводиться в декілька етапів, а основними предметами аналізу є:

- наявність усіх документів, наданих для митного оформлення;

- визначення коду товару (УКТ ЗЕД);

- визначення коректності зазначення ваги або кількості товару у відповідності з митною документацією;

- дотримання правил щодо країни походження товару (зокрема, наявність сертифікатів EUR 1, обмежень);

- застосування правил ІНКОТЕРМС;

- правильність визначення митної вартості;

- дотримання правил нетарифного регулювання;

- наявність внутрішніх митних процедур та їх відповідність загальних корпоративним вимогам;

- дотримання правил щодо митних режимів.

Валентина Шокрута, консультант KPMG в Україні, описала механізм «єдиного вікна» на митниці. Як відомо, він був впроваджений ще 1 серпня 2016 р., проте, як свідчить статистика, спочатку не користувався популярністю. Проте після «перезавантаження» у жовтні 2018 р. відсотків вантажів, оформлених за допомогою єдиного вікна, зріс з у 4 рази. Основні новації, які вдосконалили роботу механізму:

- документи для переміщення товарів надаються разово, в електронній формі з цифровим підписом через єдиний державний інформаційний веб-портал «Єдине вікно для міжнародної торгівлі»;

- державні органи, які видають дозвільні документи на митне оформлення, подають їх також в електронній формі через «єдине вікно»;

50272085_571320393278189_750445651216564224_n

- скасовуються санітарно-епідеміологічний та екологічний контроль товарів під час їх переміщення через митний кордон України, а під час вивезення товарів за межі митної території України державні види контролю проводитися не будуть.

Про розстрочення ПДВ у складі митних платежів розповіла Дар’я Кожуховська, консультант KPMG в Україні. За її словами, регулюється дане питання Податковим та Митним кодексом, Постановами КМУ №75 та №85. Крім цього, необхідно відрізняти розстрочення ПДВ у складі митних платежів та розстрочення ПДВ у розумінні ст. 100 ПКУ. Також пані Кожуховська детально описала саму процедуру отримання розстрочення, яка є складною та багатоетапною.

Дар’я Батухтіна, консультант KPMG в Україні, доводила, що Україна є інвестиційно привабливою, на прикладі митного режиму «Переробка на митній території». Відповідно до цього режиму, іноземні товари піддаються переробці без застосування до них заходів нетарифного регулювання ЗЕД за умови подальшого реекспорту продуктів переробки.

Операції з переробки включають власне переробку та ремонт товарів.Останні можуть бути допущені до переробки для вільного обігу на митній території України за умови, що орган доходів і зборів може впевнитися в тому, що продукти переробки були отримані саме з цих товарів та товари після переробки не можуть бути економічно вигідно відновлені у первинному стані. За загальним правилом переробка товарів для вільного обігу на митній території України завершується шляхом поміщення продуктів їх переробки у митний режим імпорту.

Також пані Батухіна виділила переваги та недоліки даного митного режиму.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати