![]() |
Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час! |
Розвиток конкуренції на ринку природного газу обговорили під час круглого столу, який було проведено 14.05.2015 у межах міжнародних заходів із питань розвитку конкуренції, організованих Фондом розвитку конкуренції за підтримки Антимонопольного комітету України.
Вільям Ковачіч, незалежний директор Competition and Markets Authority, Великобританія; державний уповноважений Федеральної торгової комісії США (2006-2011); голова Федеральної торгової комісії США (2008-2009) у режимі веб-конференції зазначив, що розвиток конкуренції на ринку природного газу та посилення ролі Антимонопольного комітету України дасть змогу досягти значних вигод для України.
Розета Карова, представник секретаріату Енергетичного Співтовариства, зробила огляд щодо реформування ринку природного газу в Україні як крок вперед до економічного зростання. Вона також наголосила, що впровадження конкуренції та створення конкурентних умов на колишніх монополізованих ринках – головне завдання Антимонопольного комітету України. Такі кроки мають на меті не лише підвищення добробуту споживачів, але й роботу над структурою ринків та впровадження найкращого європейського досвіду.
Хасан Какайя, керівник підрозділу конкурентного законодавства та споживчої політики Конференції ООН із питань торгівлі та розвитку (1998-2015), ЮНКТАД, наголосив, що цей сектор є надзвичайно важливим для розвитку конкурентоздатної економіки. Необхідно зосередити зусилля на підвищенні внутрішнього видобутку і диверсифікації виробництва. За його словами, треба об’єднати зусилля з метою забезпечення вигоди споживачам, бізнесу та Уряду, тобто забезпечити діалог цих трьох зацікавлених сторін.
Микола Бараш, в.о. Голови Антимонопольного комітету України, наголосив, що ця тема є надзвичайно актуальною, а сьогоднішній круглий стіл є першим кроком до вирішення проблемних питань на ринку природного газу. «Однак слід розуміти, що монополізм – це зло, яке має право розвиватися, оскільки порушенням є не створення монополії, а зловживання монопольним становищем», – зазначив він. На сьогодні необхідно вирішити питання регулювання діяльності монополістів, а також досягти рівноваги, коли послуги будуть якісними, а ціни адекватними.
У свою чергу директор з розвитку бізнесу НАК «Нафтогаз України» Юрій Вітренко зазначив, що НАК «Нафтогаз України» зацікавлений у створенні єдиного ринку газу. Для цього, на його думку, необхідно об’єднати зусилля Антимонопольного комітету України, органів влади та суб’єктів господарювання для впровадження принципів, у межах яких необхідно діяти.
Максим Тимченко, генеральний директор ДТЕК, зазначив, що необхідно впровадити найкращі європейські практики, які вже є та довели свою дієвість та ефективність. Він також наголосив, що антимонопольне законодавство в Україні вже максимально адаптоване до європейського, однак є безліч проблем у галузевому законодавстві.
У межах дискусії голова правління Фонду розвитку конкуренції Сергій Цівкач зазначив, що головне завдання Фонду розвитку конкуренції – виявлення, вивчення проблемних питань, пов’язаних із конкуренцією. У свою чергу Олександр Мельниченко зазначив, що Фонд ставить перед собою завдання бути очима та вухами суспільства донести всі виявлені проблемні питання до Уряду. Питання, що обговорювалися на засіданні, є надзвичайно актуальними та повинні вирішуватися не лише Антимонопольним комітетом України, а й усіма органами державної влади.
Учасники круглого столу наголосили на необхідності подальшої співпраці та започаткування Фондом розвитку конкуренції постійно діючої платформи для напрацювання пропозицій з вдосконалення стану конкуренції на цьому ринку та запевнили у готовності до співпраці.