02 листопада 2018, 15:36

Legal Startup Crash Test #15: як це було

Всі знають, що четвер - це маленька п’ятниця. І вчора він був саме таким для legal tech-спільноти, адже автори юридичних стартапів у неформальній атмосфері проводили Legal Startup Crash Test (краш-тест юридичних стартапів): презентували свої проекти, відповідали на питання та намагалися зрозуміти, які ж сильні та слабкі сторони існують в їхніх розробках.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


45237198_1926469394109675_2452848456876687360_n

Вчорашній тест був аж п’ятнадцятим. На честь цього маленького ювілею організатор Дмитро Форемний поділився статистикою. Отже, з моменту заснування проекту:

- Crash Test пройшли 45 стартапів;

- захід відвідали 734 людини;

- під час нетворкінгу з’їли 135 піц;

- підтримку отримали 10 стартапів на загальну суму 130 тис. євро.

Контентом юридичних інноваторів забезпечив Діма Гадомський, CEO Axon Partners. Він розповів про те, що таке «крива хайпу», хто на неї впливає та де на ній знаходяться такі популярні штуки як блокчейн, машинне навчання, чат-боти і legal tech загалом.

Пізніше Діма цікаво описав вплив автоматизації на юрбізнес, розповівши про свій шлях і як все змінювалося на кожному етапі: від паперових листів до месенджерів.

Наприкінці свого виступу Діма висловив оптимістичну думку про те, що наразі українські юристи нарешті можуть запропонувати щось світові і мають реальну можливість працювати глобально.

Після контентної частини учасники перейшли до пітчингу проектів. Першим Андрій Гевко презентував проект ZEM DATA, основною метою якого є швидкий аналіз земельного банку. Сервіс буде звіряти номери з кадастрової карти, перевіряти реєстрацію в ДРРП та виявляти так звані «шахівниці».

Оскільки наразі це робиться довго і дорого (1 день на перевірку 500 кадастрових номерів), тому автори ZEM DATA хочуть автоматизувати цей процес, і відповідно, зробити його швидшим і дешевшим.

Незважаючи на те, що стартап знаходиться на стадії ідеї, розробники вже розуміють, кому потенційно буде цікавим проект і хто може інвестувати в нього.

45216844_911061182614933_1632088955459469312_n

Другим виступив Артем Кобрін, розповівши про стартап Wikilaw. Проект нагадує юридичну Вікіпедію: студенти пишуть статті, викладачі - оцінюють. Плюс в тому, що, на відміну від Вікіпедії, тут можна буде писати суб’єктивні позиції. Крім того, сервіс перевірятиме статті на плагіат.

Розробники вже оцінили потенційний широкий ринок та планують співпрацювати з конкурентами (такими як освітні платформи).

Також Назар Корховий представив третій проект - Reyestr. Стартап надає комплексне рішення з доступу і моніторингу даних державних реєстрів. Сервіс буде працювати з реєстром судових рішень, реєстром юридичних осіб, ФОПів та громадських формувань і планом перевірок.

Розробники заявляють, що такий сервіс зараз дуже необхідний, оскільки взаємодіяти з реєстрами з мобільного телефону незручно, а моніторинг в автоматичному режимі взагалі відсутній.

Можливості, які надає Reyestr, - це, насамперед, доступ до всіх реєстрів, автоматичний моніторинг змін у реєстрах, можливість прикріплювати файли й коментарі до обраних справ та синхронізація з календарем.

Завершували вечір Legal Startup Crash Test вже традиційно - нетворкінгом та піцою.

Також організатори запросили юридичних інноваторів і тих, хто хоче ними стати, на Access to Justice Hackathon, який організовують Kyiv Legal Hackers та UCU Law School 8-9 грудня у Львові. Організатори обіцяють круту основну частину,  менторські сесії та індивідуальний підхід до кожного, нетворкінг, музика на вінілі, їжа, напої та, звичайно ж, море натхнення.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати