09 листопада 2018, 17:41

Корпоративна безпека: допоможи собі сам

Рейдерство, корупція, шахрайство, кібератаки - проблеми, про які неможливо не думати, якщо хочеться зберегти своє підприємство. Відтак 8 листопада 2018 р. American Chamber of Commerce in Ukraine (ACC) та Sayenko Kharenko за підтримки Асоціації професіоналів корпоративної безпеки України провели ІІІ Конференцію на тему: «Корпоративна безпека» - для того, щоб найти відповіді на найболючіші питання, а саме: як захищати бізнес у сучасних умовах; чи ефективні правоохоронні органи у захисті інвестицій від рейдерської діяльності; як впливає стан злочинності в Україні на інвестиційну привабливість тощо.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


45610892_1911170155627950_3936459980596576256_o

На першій сесій заходу розглядалися питання того, за що має відповідати держава, а за що - бізнес. Вадим Поярков, заступник Голови СБУ, бачить вирішення проблеми за допомогою концепції спільної відповідальності. «Я хочу порівняти спільну відповідальність із двосторонніми угодами, в яких і державні інституції, і приватний бізнес мають свою відповідальність. Наприклад, протидія спецслужбам РФ, які руйнують нашу економічну безпеку, - це відповідальність СБУ», - наголосив пан Поярков.

За його словами, на сьогодні захист критичної інфраструктури, підприємств (у т.ч. приватних) від кібератак є одним з головних завдань СБУ. Зокрема, з цією метою створений центр по боротьбі з кіберзагрозами.

Томаш Фіала, Генеральний директор «Dragon Capital», відповідаючи на питання, що державі потрібно зробити, щоб бізнесу працювати стало краще, зазначив: «П’ять років тому я б сказав, що бізнесу від держави нічого не потрібно. Держава не повинна втручатися і має дати можливість нормально працювати. Але після всіх бойових дій та агресії з боку Росії, від влади (та від СБУ зокрема) тепер потребується забезпечувати захист периметру країни. Тому що, якщо існують фізичні загрози, зрозуміло, що бізнес тут працювати не буде».

Разом з цим пан Фіала відмітив негативну статистику щодо відтоку інвестиції із країни. На його думку, без інвестицій не буде зростання економіки, робочих місць і високих показників ВВП. Чому так? Це відбувається тому, що в країні відсутнє верховенство права. Відтак потрібно вчинити такі дії:

- продемонструвати ефективну боротьбу з корупцією;

- змусити правоохоронні органи працювати відповідно до норм верховенства права.

«Що потребується від правоохоронних органів - щоб вони не давали себе використовувати в корупційних цілях та слідували тим словам, що знаходяться в їх назві, а саме «правоохоронні», - наголосив він.

45763736_1911171952294437_575263882356981760_o

Під час другої сесії власники бізнесу розповідали про філософію їхньої безпеки. З цього приводу Махаммад Захур, засновник та основний власник Групи «ISTIL», зазначив, що безпекою всередині компанії має займатися сама компанія, а ззовні - це вже завдання держави. До цього модератор заходу Сергій Погребной, партнер Sayenko Kharenko, додав, що важливим є питання вирішення збройного конфлікту в Україні. Разом з цим він наголосив і на інших, стримуючих іноземних інвесторів, факторах. «Коли іноземець приходить і вкладає кошти в Україні, він стикається з такими проблемами, про які не чув ні в Гарварді, ні в Оксфорді, - наприклад, про рейдерство», - акцентує увагу пан Погребной.

Водночас Андрій Здесенко, засновик корпорації «Біосфера», вважає, що безпека всередині компанії має завжди йти від першої особи, тобто власник бізнесу сам має все контролювати, інакше бізнесу не вижити. «Найтяжче - те, що підприємці в Україні і СНГ більше 50% свого часу витрачають не на розвиток бізнесу, а на вирішення проблем. Якщо питання захисту приватної власності і захисту від рейдерства не буде вирішене, ні про який розвиток мова не піде», - сказав він.

До цього пан Погребной додав, що ті, хто веде одночасно ще й бізнес закордоном, відчувають дуже сильну різницю, тому якщо їм набридне витрачати більшу частину свого часу на непродуктивну боротьбу, вони підуть звідси і всі залишаться без роботи.

На іншу, не менш актуальну і болючу для України, проблему звернув увагу Олександр Соколовський, засновник торговельно-виробничого об’єднання «Текстиль-Контакт», Президент Всеукраїнського об’єднання роботодавців легкої промисловості. За його словами, кожну хвилину з України виїжджає дві людини, і це не пенсіонери, а кращі трудові та інтелектуальні ресурси країни.

Окрім масової імміграції робочої сили, на думку Ірини Мірошник, Президента «IMMER Group», основною причиною всіх проблем є те, що країна по всім показникам знаходиться в зоні виживання, а тому 99% населення вважають нормальним порушувати закон, оскільки їм також якось потрібно вижити. Щоб вирішити це питання, органи влади мають розуміти, як їх рішення впливає на країну та бізнес зокрема, адже наразі таке розуміння відсутнє.

45650912_1911171985627767_7273473012072972288_o

На питання, чи сподівається бізнес на захист держави у критичний момент, експерти в більшості відповідають, що на державу не сподіваються, «спасіння утопаючого - в рухах самого утопаючого», а інструментами самого спасіння є розголошення відомостей про рейдерство чи інші проблеми у соціальних мережах, медіа, звернення до бізнес-асоціацій по допомогу. «Найголовніше, коли на тебе нападають, - всім про це розповісти, в т.ч. і міжнародним інституціям. Щоб вплинути на державу, вам потрібна палиця в руках ЄС чи МВФ», - зізнався пан Захур.

Водночас пані Мірошник наголосила, що для того, щоб за компанію хтось вступився, в неї самої має бути бездоганна репутація. «Якщо на вашому білому простирадлі є хоча б одна чорна пляма, ніхто вас захищати не буде», - сказала вона.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати