Під таким лозунгом на вихідних відбувся перший щорічний фестиваль T-Student Summit, організований Лігою студентів АПУ та ЮФ Evris. Захід зібрав більш ніж 100 студентів зі всієї України.
Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час! |
Зрозуміти, хто такий Т-подібний юрист та в чому унікальність концепції заходу, дуже просто. Фундатори нового напрямку - ЮФ Evris та Ліга студентів АПУ - створили інноваційну освітню платформу для майбутніх юристів, де набуті академічні знання сприяють розвитку таланту й спрямовують застосування цих знань у галузях експертизи, відмінних від юридичних.
Річ в тому, що класичний працівник юридичної сфери має глибоке розуміння своєї дисципліни і класичного клієнта. А Т-подібний юрист - це юрист, який має знання та навички не тільки в правовому полі. Він розуміє поняття менеджменту, має аналітичні здібності, розуміється на технологіях, знає, як керувати бізнесом, та розуміє основи маркетингу. Тобто, Т-юрист спеціалізується не тільки в юриспруденції, але вміє застосовувати навички з кількох сфер у різних комбінаціях.
Отже, дводенна програма відповідала саме такій концепції заходу - всі лекції були розділені на 4 блоки: маркетинг, бізнес, технології, юриспруденція.
В першому блоці "Маркетинг" виступили Тетяна Лукинюк (Red Bull), Олена Лазарева (ЮФ Evris), Ірина Химчак (BeCentric), Анастасія Позова (ЮФ Evris), Тетяна Бенько (Legal Marketing Solutions), Вікторія Єсауленко (ЮФ Asters). Експерти говорили про лідерів думок та роботу з ними; з`ясували, для чого юрфірмі потрібен маркетолог і чим він займається; сформували 5 кроків до побудови власного бренда.
У другому блоці "Бізнес" Ігор Смілянський (Укрпошта) розповів про навчання за кордоном, ребрендинг "Укрпошти" і те, яким має бути юрист у ХХІ столітті. Він зазначив, що риси важливі як для юриста, так і в бізнесі, - це психологічна стабільність і вміння працювати з людьми.
Дар’я Зарівна (Charitum) поділилася досвідом роботи в медіа, секретами успішного виходу із зони комфорту та пошуку свого місця у світі: "Дуже важливо робити те, що надихає, чим ти готовий займатися вдень і вночі без вихідних і безкоштовно. Дуже важливо в певний момент ризикнути і робити те, що подобається, нікуди не озираючись".
Другий день розпочався блоком "Технології", де в панельній дискусії Юрій Пивоваров (Асоціація "Інноваційний розвиток України"), Олексій Жмеренецький (Foundation for Future, Aeneas), Станіслав Под’ячев (Blockchain Lab) говорили на дуже актуальні теми, які зараз хвилюють не лише студентів: чи скоро технології замінять людей, як інновації впливають на різні сфери життя та яким треба бути, щоб залишатися затребуваним у наш час.
Чергова панельна дискусія другого дня об`єднала кращі українські стартапи, кожен з яких одержав міжнародне визнання. Про те, як пройти шлях від ідеї до готового продукту та в чому родзинка саме їхнього стартапу, розповідали самі творці: Наталія Владимирова (PatentBot), Бредлі Уеллс (Petcube), Юрій Заремба (AXDRAFT), Микита Підгайний (Bot&Partners, Opendatabot).
Завершували захід довгоочікуваним блоком "Юриспруденція", адже кожен з учасників був зацікавлений у тому, щоб дізнатися, як саме успішні юристи досягали висот в обраній професії.
Владислав Власюк (Міністерство юстиції України) розповів про реформування юридичної освіти та пояснив, для чого в Мін`юсті створили нові департаменти, як і чому реформують юрклініки.
У свою чергу, Сергій Паперник (ЮФ Evris) розповів про те, що таке FinTech, "з чим його їдять" та як ці технології змінюють роботу юриста.
Найбільш дискусійною виявилась панель Сергія Бенедисюка (ЮФ Evris), Катерини Кокот, Олега Крикавського (Рада бізнес-омбудсмена) про навчання за кордоном, а також про те, що дає міжнародний досвід і для чого потім повертатися в Україну.
На завершення, учасники заходу мали змогу подискутувати з Андрієм Реуном (ЮФ Evris), який розповів про всі плюси й мінуси роботи в сфері податкового права та закликав не боятися бути новаторами в своїй справі, "бо за такими людьми - майбутнє".
Так, за два дні безперервного драйву та практичного навчання майбутні юристи не лише поспілкувалися зі справжніми професіоналами та отримали відповіді на важливі для них питання, але й одноголосно дійшли до висновку, що саме таке спілкування сприяє професійному зростанню та є необхідним для особистісного розвитку.