15 січня 2013, 15:21

ІІ Національний конкурс з міжнародного арбітражу

Старт розпочато: презентація та жеребкування команд-учасниць

Опубліковано в №01-02 (343-344)

Сторінка 1 із 2

З метою підвищення рівня знань та сприяння розвитку практичних навичок у студентів українських юридичних факультетів у сфері міжнародного комерційного права та арбітражу міжнародною неприбутковою асоціацією «Європейська арбітражна палата» (м. Брюссель, Бельгія) уже вдруге проводиться національний конкурс з міжнародного арбітражу.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


В середині грудня минулого року в інституті міжнародних відносин Київського національного університету імені Тараса Шевченка відбулися презентація та жеребкування команд – учасниць Конкурсу, де зібралися представники команд вузів України, які виявили бажання взяти участь у майбутньому змаганні, а також члени журі: відомі юристи, адвокати, міжнародні арбітри, викладачі юридичних факультетів. Зрівнятися силами, рівнем теоретичної підготовки й у цілому знаннями, отриманими за час навчання в юридичних вузах або на юридичних факультетах університетів та інститутів, цього року вирішили команди провідних університетів країни, серед яких: Інститут міжнародних відносин КНУ імені Тараса Шевченка, Львівський національний університет імені Івана Франка, Київський національний університет імені Вадима Гетьмана, Київський університет права НАН України, Юридична академія імені Ярослава Мудрого, Києво-Могилянська академія, Інститут міжнародних відносин НАУ та ін.

Як зазначалось на засіданні, організатори конкурсу склали завдання, яке являє собою спір між сторонами за договором купівлі-продажу, що підлягає розгляду в міжнародному арбітражі. Команди повинні представити інтереси кожної зі сторін спору двома меморандумами (докладний виклад правових позицій обох сторін у письмовому вигляді), а також в усних дебатах з командами суперників.

Конкурс триватиме протягом чотирьох місяців – з грудня 2012-го по березень 2013 року. Суддівство конкурсу представлятимуть професори юридичних факультетів провідних університетів України, діючі арбітри відомих арбітражних інститутів світу, юристи міжнародних юридичних компаній.

 

Сходинка до кар’єри

Варто відзначити, що даний конкурс поєднує в собі кращий досвід відомих змагань (імені В. Віса, Ф. Джессопа, Б. Тедлерса) і сприяє застосуванню студентами своїх знань до конкретної проблеми, оскільки повністю моделює розгляд справи в міжнародному комерційному арбітражі. Для конкурсантів він важливий і тим, що переможці конкурсу отримають можливість пройти стажування в провідних юридичних компаніях Європи та світу. Це дозволить їм поглибити знання, а також підвищити свою юридичну кваліфікацію.

«Випробування буде досить серйозним, проте я впевнений, що ви всі виявите блискучі знання предмета та доведете, що вам властиві серйозні професійні цілі, уміння орієнтуватися в будь-якій складній ситуації, знаходити єдино правильні рішення», – відзначає Президент Європейської арбітражної палати, під егідою якої проходить конкурс, Геннадій Пампуха.

Цілеспрямованості, успіхів та перемог учасникам побажали також: Президент Асоціації адвокатів України Ольга Дмитрієва, представник ICC Ukraine Тарас Шепель, керівник практики міжнародного арбітражу і вирішення спорів МЮГ Astapovlawyers Євгеній Блінов та інші.

Того ж дня відбулося жеребкування команд-учасниць, згідно з яким визначилися наступні пари суперників: Львівський національний університет ім. І. Франка – Інститут міжнародних відносин КНУ ім. Т. Шевченка; Київський університет права – Національний університет «Юридична академія України ім. Ярослава Мудрого»; Юридичний факультет КНУ ім. Т. Шевченка – Інститут міжнародних відносин Національного авіаційного університету; Харківський державний університет імені В. Н. Каразіна – Київський національний економічний університет ім. Вадима Гетьмана. Їм необхідно підготувати меморандуми (заочна частина змагання), після оцінки яких конкурсанти перейдуть безпосередньо до дебатів.

Найголовніше, що під час цього конкурсу учасники перебуватимуть одразу в декількох ролях – і в ролі відповідачів, і в ролі позивачів. У фіналі команди виступлять навіть у ролі суддів, арбітрів. Тобто мова йтиме не тільки про матеріальне право, а й про цікаві процедурні «арбітражні» моменти.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати