14 травня 2015, 17:22

І знову вибори грядуть

Кандидати на посади членів Правління, Президента та Віце-президента Асоціації правників України презентували свої передвиборчі програми

Анна Трішичева
Анна Трішичева журналіст, спеціально для «Юридичної Газети»

«Об’єднання правників для сприяння втіленню у життя принципу верховенства права у державному, суспільному та громадському житті, сприяння розбудові правової держави, сприяння розвитку правосвідомості суб’єктів права та розвитку юридичної професії, задоволення та захист прав та законних інтересів членів Асоціації, а також сприяння їхньому неформальному спілкуванню», – це основна мета діяльності Всеукраїнської громадської організації «Асоціація правників України», що визначена п. 2.1 Статуту організації. АПУ працює вже понад 10 років, і 22 травня цього року на неї чекає черговий важливий етап – під час роботи V Західноукраїнського юридичного форуму відбудеться засідання Правничої асамблеї АПУ, що обере нове керівництво Асоціації: президента, віце-президента, а також членів правління.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Власне, вчора, 13 травня, членам Асоціації правників України випала нагода ознайомитись із передвиборчими програмами кандидатів на посади членів правління, а також президента та віце-президента організації, які презентували самі кандидати.

IMG_0230

Як наголосив Президент АПУ Денис Бугай, відкриваючи зустріч, ключовою особливістю організації виборів керівництва Асоціації є їхня чесніть та прозорість. Тому зустріч з кандидатами стала можливістю як резюмувати роботу АПУ за останні два роки, так і визначити основні вектори діяльності організації очима її потенційних очільників.

Нагадаємо, що згідно зі Статутом АПУ, її правління (обирається на 2 роки) складається із 17 осіб: 7 членів Правління обираються від відділень Асоціації, 7 – від секцій, та 3 стають членами правління за посадою (президент, віце-президент та президент у відставці).

Суддя Львівського окружного адміністративного суду Володимир Кравчук балотується до складу члена Правління АПУ від секції суддів. Він повідомив, що сьогодні секція суддів Асоціації нараховує лише 13 членів, з них 11 суддів, і це попри загальну кількість суддів в Україні чисельністю понад 8 тисяч. Чому так мало? Бо судова система була закритою. Судді, за словами Володимира Кравчука, не мали потреби у тісній комунікації з іншими юристами. Але тепер ситуація гостро змінилась. І пов’язані ці зміни з кризою довіри.

«Я за те, щоб судову реформу робили професіонали. І асоціація правників України у цій справі є майданчиком, де цей професіоналізм може зростати та розвиватись», – наголосив пан Кравчук.

Навіщо суддям АПУ? Щоб звільнитись від суддівської закритості та ізоляції від суспільства, переконаний кандидат, адже не все суддівське життя є таємницею нарадчої кімнати.

Від секції державних службовців до складу Правління АПУ балотується Леонід Антоненко, керівник одного з департаментів Національного банку України. Перспективу діяльності АПУ він бачить у подальшому просуванні корпоративної реформи, зокрема, у банківському секторі, а також у посиленні лобістського потенціалу організації в правильному розумінні цього слова.

Секція адвокатів та юристів-практиків представила таких кандидатів на посаду члена правління АПУ як Олександра Ількова, Ірину Марушко та Романа Титикала.

Партнер ЮФ «Кесарев Консалтинг» Олександр Ільков, який, до речі, вже представляв АПУ в минулому від секції державних службовців, зазначив попередні досягнення організації для формування концепції судової реформи. Деякі положення увійшли до сьогоднішнього варіанту Закону України «Про забезпечення права на справедливий суд». На його переконання, Асоціація правників України має всі можливості докласти зусилля для побудови такої держави, яку всі ми хочемо бачити. Ключові напрями Асоціації в сфері публічного права, які бачить кандидат, –  конституційна реформа, продовження судової реформи, реформа правової освіти.

Ірина Марушко, партнер ЮФ «Лавринович і партнери», презентувала свою кандидатуру учасникам зустрічі через відеозвернення. Найважливіші напрями роботи АПУ, в яких вона готова брати участь: посилення ролі АПУ в суспільному житті, підвищення професійних та етичних стандартів юридичної професії, зміцнення довіри до правників, залучення молоді, представлення потенціалу та бізнес можливостей України перед міжнародними організаціями задля залучення іноземних інвестицій.

Увійти до складу правління АПУ від відділень виявили бажання такі кандидати: Ярослав Огнев’юк, Микола Очкольда, Ольга Просянюк, Володимир Саєнко, Вадим Самойленко, Андрій Стельмащук, Артем Стоянов та Юліан Хорунжий.

Вадим Самойленко, партнер ЮФ «Астерс», планує розвивати Асоціацію правників України за такими напрямами:

  • Співпраця з різноманітними правовими організаціями як всередині країни, так і поза її межами. Юрист наголосив на спільній роботі для розвитку інституту адвокатури.
  • Законотворчість: «Зараз унікальний час для втілення всіх наших мрій та прагнень у законодавчу сферу, яка змінить наше правове співтовариство на краще», – наголосив кандидат.
  • Заходи, що організовує Асоціація. Дуже важливо, на його переконання, зберегти темп та якість проведення різноманітних заходів, адже вони роблять діяльність організації більш помітною.

Керуючий партнер АО AVER LEX Ольга Просянюк зазначила, що мінлива динаміка роботи комітетів АПУ, членства у них, позитивна кількість та якість заходів свідчить про правильний шлях, яким рухається організація. Пані Просянюк зосередила увагу учасників зустрічі на майбутньому сприянні роботи комітету адвокатів та юристів-практиків, а також на сприянні системного функціонування секцій та комітетів АПУ як основних майданчиків для професійного розвитку.

«Два роки тому я вперше потрапив до складу правління АПУ. За цей період стався колосальний прорив у роботі Асоціації правників України», – зазначив кандидат у члени правління, партнер компанії LCF Артем Стоянов. Подальший розвиток організації він бачить через призму двох напрямів – посилення ролі адвокатури у вигляді монополізації професії та взаємодії з Генпрокуратурою й Антикорупційним бюро.

Володимир Саєнко, керуючий партнер ЮФ «Саєнко Харенко», звернув увагу на важливості напряму майбутньої співпраці з міжнародними іноземними об’єднаннями правників. Він переконаний, що треба зробити Асоціацію правників більш відомою серед міжнародного юридичного співтовариства, а також активно запозичувати іноземний досвід розвитку подібних організацій.

Партнер ЮФ «Василь Кісіль і партнери» Андрій Стельмащук доносив учасникам зустрічі свою передвиборчу програму з Лондона через онлайн-зв’язок. «Ми повинні стати організацією, яка стабільно та плідно працюватиме незалежно від того, хто її очолює, як звати президента та членів правління», – зазначив він. Асоціацію правників України Андрій Стельмащук бачить як організацію, що не піддається зовнішньому впливу з чийого боку він би не йшов.

Ярослав Огнев’юк, партнер ПЮА «Дубинський і Ошарова», сконцентрував увагу на вдосконаленні таких процедур, як вдосконалення процедури обрання голів та членів ради комітетів АПУ, а також їхньої діяльності, регулювання діяльності підкомітетів та робочих груп, комунікації комітетів з місцевими осередками організації. Також пан Огнев’юк переконаний, що якість заходів, що організовує Асоціація правників України, не повинна поступатись їхній кількості.

«Правлінню Асоціації потрібна молода кров», – вважає керуючий партнер ЮФ «Аріо Кепітал Груп» Юліан Хорунжий. Перед собою бачить дві основні цілі: посилення започаткованих Асоціацією реформаторських моментів та необхідність консолідації лобістських можливостей організації.

Свою кандидатуру на посаду Президента Асоціації правників України презентував керуючий партнер АО Arzinger Тімур Бондарєв. Юрист глибоко переконаний, що характеризуючи роботу Асоціації правників України сьогодні, вже можна говорити про вагомі досягнення. І майбутньому керівництво, як мінімум, треба підтримати нинішній рівень організації. Якщо обійме посаду президента АПУ, Тімур Бондарєв обіцяє розвивати організацію за такими напрямами:

  • Забезпечення прозорості діяльності.
  • АПУ для всіх: «Кожен член з усіх куточків України повинен відчувати Асоціацію власною організацією».
  • Більше залучення молоді до життєдіяльності організації. «Ця позиція й так є доволі розвиненою», – зазначив кандидат. Ліга студентів АПУ активно працює, розвивається сьогодні й повинна далі йти цим самим шляхом, зокрема, отримати право дорадчого голосу в організації.
  • Диверсифікація складу АПУ та істотне збільшення її членів.
  • Міжнародна співпраця.
  • Делегування повноважень членам правління АПУ.
  • Довгострокове стратегічне планування – це важливо для розуміння того, куди ми рухаємось та ким себе бачимо через кілька років.
  • Реформування професії. Особливу увагу пан Бондарєв наголосив на реформуванні інституту адвокатури, що переживає на сьогодні далеко не найлегший період.

Зі звіту президента та віце-президента Асоціації правників України за два роки роботи почав свій виступ нині чинний Президент організації Денис Бугай. Головними досягнення він назвав збільшення кількості членів АПУ на 70% (з 3190 у 2013 році до 5413 в 2015 році), збільшення кількості заходів, які були проведені, на 86%, а також участь у законотворчій діяльності. Члени АПУ долучались до розроблення концепції реформування судової системи, адвокатури, змін до законів «Про приватних виконавців» та «Про захист прав інвесторів». Були докладені зусилля до розроблення проекту Трудового кодексу. Денис Бугай також виокремив соціальні ініціативи АПУ: правову допомогу військовослужбовцям та членам їхніх родин, робота з працевлаштування юристів – змушених переселенців та благодійна діяльність.

Свою кандидатуру на посаду президента Асоціації правників України Денис Бугай подає разом із Олексієм Резніковим, що балотується на посаду Віце-президента. Їхня передвиборча програма звучить у вигляді девізу: «Розширення та лідерство». Зокрема планується сформувати команду лідерів в усіх регіонах України для роботи за всіма напрямами юридичної практики. Денис Бугай вважає, що в майбутньому Асоціація має безперешкодно впливати на правові рішення в державі, а також активно лобіювати інтереси професії та розвивати адвокатуру.Щодо аспекту розширення членства та географії, у програмі кандидатів  йдеться про образ майбутньої Асоціації правників України як загальнонаціональної спільноти, що об’єднає 10 000 правників.

Час покаже. Усі сподіваємось на краще та з нетерпінням чекаємо 22 травня.

З передвиборчими програмами всіх кандидатів можна ознайомитись за посиланням.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати