11 березня 2014, 12:52

Громадськість і бізнес пропонують переглянути питання ліквідації Міністерства доходів і зборів України

За результатами засідання Громадської ради

Опубліковано в №11 (405)

Як відомо Міністерство доходів і зборів було створено у грудні 2012 року як правонаступник Державної митної служби України (далі – ДМС) та Державної податкової служби України (далі – ДПС), відносно яких розпочиналася процедура ліквідації.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Першим завданням міністерства, відповідно до Положення про Міністерство доходів і зборів, було «забезпечення формування єдиної державної податкової, державної митної політики в частині адміністрування податків і зборів, митних платежів та реалізація єдиної державної податкової, державної митної політики, а також боротьба з правопорушеннями під час застосування податкового та митного законодавства, здійснення в межах своїх повноважень контролю за надходженням до бюджетів та державних цільових фондів податків і зборів та інших платежів».

За порівняно невеликий проміжок часу діяльності Міндоходів податкова і митна сфери зазнали значних змін. Наразі можна говорити як про передачу повноважень зі збору коштів до бюджету «в одні руки», так і про якісні зміни в діяльності податкових і митних органів.

Проте минулого тижня рішенням Кабінету Міністрів України Міністерство доходів і зборів було ліквідовано, що викликало неоднозначну реакцію в суспільстві.

Ліквідація Міністерства може призвести до дестабілізації роботи податкового та митного відомств. Про це 3 березня цього року заявили представники Громадської ради при Міндоходів під час засідання робочої групи, в якому також взяли участь представники бізнесу, наукових кіл та експерти.

Щоб читати далі, передплатіть доступ
0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати