![]() |
Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час! |
Ринок юридичних послуг ніколи не стоїть на місці, навіть якщо він знаходиться в Україні. На юридичному ринку, як і на будь-якому іншому, постійно щось відбувається. Нещодавно юридична фірма AstapovLawyers, яка мала офіси в Україні, Росії та Казахстані, заявила про злиття з «європейською юридичною фірмою повного циклу» – Baltic Business Group, з офісами в Німеччині та Латвії. Про це стало відомо під час прес-конференції за участю партнерів AstapovLawyers Андрія Астапова, Олега Мальського, Олега Бекетова, а також голови правління Baltic Business Group Євгенія Лукашука. Як заявили в AstapovLawyers, фірми уклали угоду про стратегічне партнерство, яке передбачає спільну роботу на ринках Європи та СНД під єдиним брендом Eterna Law. Об'єднаною компанією управлятиме рада партнерів. Злиття AstapovLawyers та Baltic Business Group набрало чинності 16.05.2016 р. Таким чином Eterna Law працюватиме у 5-ти юрисдикціях з офісами в Києві, Алмати, Москві, Дюссельдорфі й Ризі.
«Об'єднання двох юридичних фірм в єдиний бренд є стратегічною метою групи та дозволить розширити продуктову лінійку й географічне охоплення в інтересах її клієнтів. Це є логічним кроком на шляху до створення юридичної фірми, що надає повний комплекс послуг з регіональним покриттям на території Європи та СНД», – заявляють в AstapovLawyers. Як повідомив партнер AstapovLawyers Олег Мальський, наступним кроком розвитку Eterna Law буде відкриття офісу у Відні (Австрія).
Baltic Business Group
Аби дещо прояснити для себе мотиви злиття AstapovLawyers з Baltic Business Group, «Юридична газета» вирішила вияснити, що собою представляє остання. На офіційному сайті Baltic Business Group вказано, що вона має більше ніж 10-річний досвід роботи на ринку юрпослуг. Головні напрямки її діяльності – це цивільне, комерційне, адміністративне та еміграційне право. Компанія активно працювала з фондами ЄС, а також у напрямку аутстаффінгу (кадрового адміністрування) персоналу в країнах ЄС.
До того ж наприкінці минулого року компанія Baltic Business Group активно публікувала статті в одному з українських бізнес-ЗМІ про свої послуги у сфері бізнес-еміграції та реєстрації компаній в Німеччині та Латвії. Зокрема, Євгеній Лукашук, голова правління Baltic Business Group, дав інтерв’ю українському виданню «Капітал», в якому зазначив, що його компанія зайшла на ринок України у 2015 р. і надає діловим українцям послуги з отримання посвідки на тимчасове проживання в Німеччині та Латвії, відкриття там компаній, підбору юридичної адреси тощо.
Отже, з вищезазначеного можна зробити висновок, що в Україні робота Baltic Business Group спрямовувалась на надання послуг з бізнес-еміграції в Німеччину та Латвію. Варто зазначити,
що останнім часом попит на такі послуги дійсно збільшився, адже анексія Криму, АТО на Сході України та відсутність реальних реформ і прогресу в боротьбі з корупцією в Україні штовхає українських бізнесменів до виїзду за кордон та переведенню туди активів.
У той же час можна сказати, що AstapovLawyers – це компанія з дещо іншого ешелону. AstapovLawyers позиціонувала себе як компанія, яка надає юридичні послуги майже у 30-ти практиках. Вона рекомендована топовими міжнародними юридичними рейтингами, такими як Legal500, IFLR1000, Chambers, Best Lawyers, Who’s Who Legal. AstapovLawyers займала провідні позиції у представленні інтересів клієнтів у міжнародному арбітражі.
Background
Варто відзначити, що з січня 2016 р. не лише в українському юрбізнесі, а й серед іноземних юридичних фірм активно обговорювався скандал, який виник навколо рішення Дисциплінарного трибуналу Королівського інституту Арбітрів Великобританії (Chartered Institute of Arbitrators (далі – CIArb)) щодо тоді ще члена CIArb, керуючого партнера AstapovLawyers Андрія Астапова, яке було прийняте 20.07.2015 р.
Інформація про вищезгадане рішення стала доступною після того, як 06.01.2016 його було опубліковано на офіційному сайті CIArb. Як видно з рішення Дисциплінарного трибуналу CIArb, у жовтні 2013 р. проти А. Астапова було відкрито дисциплінарне провадження. Ініціатором останнього виступив Луї Фланері, партнер ЮФ Stephenson Harwood, керівник арбітражної практики компанії. Пан Фланері звинуватив А. Астапова у неправомірних діях, які були вчинені керуючим партнером ЮФ AstapovLawyers у процесі професійних взаємовідносин між А. Астаповим та юрфірмою Stephenson Harwood. Скарга стосувалась використання клієнтських коштів, що були сплачені за послуги експерта у казахському податковому праві, який надавав свої експертні висновки в рамках арбітражу ICSID проти республіки Казахстан.
Рішенням Дисциплінарного трибуналу А. Астапова було виключено з Королівського інституту арбітрів. При цьому Дисциплінарний трибунал вирішив, що А. Астапов повинен сплатити CIArb суму у 25 тис. фунтів на покриття витрат, понесених інститутом.
Можливо, зазначений інцидент також вплинув на рішення про злиття AstapovLawyers з Baltic Business Group та ребрендинг.
Зміна курсу
На сьогодні можна констатувати, що бренд AstapovLawyers припинив своє існування в Україні. Які цьому справжні причини та які реальні цілі такого кроку його володільців, ми можемо лише здогадуватися. Юрфірма AstapovLawyers мала офіси лише в пострадянських юрисдикціях. Наразі видно, що Eterna Law взяли курс на Європу. Лише час покаже, як зміниться діяльність вже колишніх AstapovLawyers, чи приведуть зміни, які відбулися з компанією до успіху та як їхнє перетворення в Eterna Law вплине на український ринок юрпослуг. Зараз можна лише констатувати, що команда AstapovLawyers продовжує працювати під новим брендом, в тому числі у нових юрисдикціях, під новою назвою та з новими партнерами.