18 червня 2013, 11:05

Франчайзинг в готельному бізнесі: путівник для девелоперів

За результатами бізнес­форуму

Опубліковано в №25 (367)

Важливість переговорного процесу між майбутніми бізнес­партнерами за договором франчайзингу складно переоцінити, адже стратегія переговорів франчайзі відіграє вирішальну роль при визначенні ключових умов багаторічної співпраці. Саме тому так важливо знати хитрощі франчайзерів і розробляти свою власну стратегію переговорів. Утім, ситуація ускладнюється, коли в гру вступає фінансуючий банк або третя особа – інвестор. У такому трикутнику відносин акцент зміщується на фінансуючий банк, і стратегія та алгоритм переговорів будуть абсолютно іншими. Про особливості та підводні камені залучення фінансування для франчайзингових проектів йшлося на бізнес­форумі «Франчайзинг в готельному і ресторанному бізнесі: путівник для девелоперів», організованому Адвокатським об’єднанням Arzinger.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


 

Джерела фінансування

«Конфлікт інтересів і інші підводні камені залучення фінансування для девелопменту франчайзингових проектів» – саме таку назву мала доповідь Лади Шелковнікової, старшого юриста, керівника практики Hospitality АО Arzinger.

За словами пані Шелковнікової, у випадку, коли франчайзі приймає рішення про фінансування свого проекту і при цьому він має гостру необхідність у стартовому капіталі, є три основні види джерела фінансування франчайзингових проектів. Перше – це так зване equity фінансування, або позикове фінансування у приватного інвестора.

Другий вид джерела фінансування (на сьогодні він є найбільш трендовим)  – це модифікація готельних об’єктів у готельні комплекси з апартаментами із залученням фінансування від третіх фізичних та юридичних осіб, які придбавають сертифікати Фонду операцій з нерухомістю (далі – ФОН) (Сертифікат ФОН є цінним папером, що засвідчує право власника на отримання частки чистих активів ФОН у грошовій формі після закінчення строку, на який був створений відповідний ФОН, та право вимагати дотримання керуючим обмежень прав довірчої власності); беруть участь у фондах фінансування будівництва (далі – ФФБ) (форма взаємовідносин між будівельними компаніями та інвесторами (фізичними та юридичними особами) при здійсненні будівництва із залученням коштів цих інвесторів) тощо.

Щоб читати далі, передплатіть доступ
0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати