19 червня 2018, 15:28

Європейські енергетичні тренди починають впроваджуватися в Україні

Українська енергетика вступила в етап трансформації, пов'язаний з її реформуванням та інтеграцією до енергосистеми Європи. Одночасно з цим країна починає переймати європейські енергетичні тренди, такі як діджиталізація, децентралізація і декарбонізація. Про це говорили провідні світові та українські експерти на другій регіональній конференції SEERC 2018: Енергетична безпека та інновації.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


SEERC 2018

На початку конференції у своєму вступному слові Голова SEERC Юрій Бондаренко наголосив на важливості цього заходу та його впливі на розвиток енергетики України. Зокрема він відмітив значний обсяг роботи, який було проведено технічним комітетом під керівництвом професора Словенії пана Макса Бабудера разом із співголовуючими представниками Італії, Сербії, Хорватії, України. Майже 20 експертів відбирали із більш 120 пропозицій найкращі доповіді для того, щоб їх заслуховувати на нашої конференції, відбирали найновітніші, найтехнологічні рішення, які зараз цікавлять всі країни.

Юрій Бондаренко також підкреслив, що сьогодні ми об’єднуємо енергетичні технології, політики для того, щоб ми приєднались до європейської системи – це важливо!

Генеральний секретар Міжнародної Ради з великих електроенергетичних систем CIGRE Filip Adam, який вперше відвідав Україну та місто Київ, надав високу оцінку рівню роботи українського національного комітету, відмітив прекрасну організацію конференції, зростаючий інтерес до СІГРЕ у енергетиків України, підкреслив добру сучасну атмосферу конференції по доповідям, по організації виступів, виставці та участі молоді.

SEERC 2018

Екс Президент Міжнародної ради з великих електроенергетичних систем CIGRE Klaus Frohlich підтвердив, що Україна дуже швидко розвивається у напрямку використання технічних напрацювань всіх тем CIGRE, посилює участь у роботі цієї престижної організації, збільшує кількість інженерів.

«CIGRE – це організація, що опікується не лише технологіями та інноваціями, але і системним аналізом. Наше завдання не тільки відкривати новаторські підходи та ноу-хау, але також сприяти взаємозв’язку представників різних країн у розповсюджені цих інновацій», – наголосив Maks Babuder, Голова Техніко-Адміністративного комітету SEERC.

Олександр Светелік, президент Українського Національного Комітету CIGRE, зазначив: «Передусім, мають бути ринкові умови роботи, в тому числі, торфоутворенням. Вартість енергоресурсів має визначатися ринком. У випадку природних монополістів – мають бути введені механізми стимулюючого тарифоутворення, які вже зарекомендували себе у Європі. Якщо інтегруємося до Європи ми маємо переймати найкращий досвід як у технологіях, так і управлінні галуззю. Рівень експертів CIGRE, признаний у світі, тепер стає і признанням нашого національного комітету. У СІГРЕ-Україна з’явилась підтримка і ми маємо надію на використання досвіду фахівців нашої організації у прийнятті рішень законодавцями - експерти потрібні НКРЕКП, Міненерговугілля, Кабінету Міністрів, Верховної Раді України, всім органам, які впливають на формування технічної політики у електроенергетичної галузі».

SEERC 2018

Під час конференції міжнародні експерти – представники країн регіону SEERC, які вже пройшли шлях інтеграції своїх енергетичних мереж до загальноєвропейської системи – поділилися своїм досвідом щодо трансформацій енергоринків.

По завершені конференції Юрій Бондаренко, Голова SEERC 2016-2018 урочисто передав повноваження від України до Австрії, тож наступна регіональна конференція SEERC пройде вже у Відні.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати