18 травня 2015, 12:21

Доступ до адмінсудочинства

KVU_3 KVU_1 (1)


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Про доступ громадян до адміністративного судочинства, повʼязані з цим проблеми та шляхи їхнього вирішення говорити на однойменній всеукраїнській конференції Комітету виборців України, яка 15 травня відбулася у Києві.

Конференція, за інформацією прес-служби організації, проходила у межах проекту «Правова підтримка та просвіта вразливих верств населення через мережу стаціонарних та мобільних громадських приймалень», який здійснюється за підтримки Європейського Союзу. Проект спрямований на покращення взаємодії громадян із органами державної влади.

Під час реалізації проекту було виявлено недоліки процесуального законодавства в Україні. Для їхнього усунення експерти КВУ розробили законопроекти: «Про забезпечення доступу до правосуддя та поваги до судової влади» та «Про відновлення доступу до правосуддя малозахищеним верствам населення».

Однією з проблем є практика повернення позивачам їхньої заяв. Це ускладнює доступ громадян до судів і підриває довіру до судової гілки влади. Тому законопроектом «Про забезпечення доступу до правосуддя та поваги до судової влади» пропонується встановити правило, за яким суд, до якого надійшла справа поза його компетенцією, не повертає її особі, а самостійно передає до потрібного суду. Передбачається також повернути особам право звертатись до суду в річний строк і визначити окремі випадки, які не обмежуються будь-яким терміном. Позиватись до суду для захисту прав і свобод осіб зможуть і громадські об’єднання. Предметом таких позовів буде оскарження нормативно-правових актів.

Проблемною для громадян також є надто висока мінімальна межа судового збору під час подання адміністративних майнових позовів. Наразі вона становить 1.5 мінімальних заробітних плат (1827 грн). Законопроект «Про відновлення доступу до правосуддя малозахищеним верствам населення» передбачає зменшення цієї межі до 0, 1 мінімальних заробітних плат (121 грн). Водночас збільшити максимальну межу збору до 6 мінімальних заробітних плат.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати