23 травня 2016, 14:07

Аграрний сезон: реформи, податки, реалії

Опубліковано в №20-21 (518-519)

У столиці відбулась перша профільна конференція Асоціації правників України з аграрного права. Захід став комунікаційною платформою для представників агробізнесу, державних посадовців та юридичної спільноти. Основною задачею організаційного комітету заходу було задоволення запиту на інформацію та комунікацію серед фахівців, які практикують у сфері аграрного права, адже аграрний сектор є доволі перспективним з позиції роботи юриста. Представники бізнесу та юридичної спільноти мали нагоду з перших вуст отримати інформацію про очікувані зміни у правовому регулюванні галузі, а також поставити запитання представникам профільних державних органів і установ.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Серед основних питань фахівці розглянули: законодавче забезпечення аграрних реформ; дерегуляцію в агросекторі; проблеми взаємодії бізнесу з державними інститутами – роль громадських об'єднань; роль аграрних асоціацій, як партнера та рушійної сили аграрної реформи; торговий потенціал України на агроринках ЄС, Близького Сходу та Азії; питання імплементації світового досвіду в аграрному секторі України тощо.

Відкриваючи конференцію, Президент АПУ Денис Бугай зазначив, що захід стане щорічним, адже спостерігається високий інтерес юридичної спільноти.

Заступник голови Комітету з питань аграрної політики та земельних відносин ВР, народний депутат України Вадим Івченко розповів присутнім про основні пріоритети відомства та очікувані законопроекти в аграрній сфері. Так, за словами експерта, пріоритетним є розвиток та підтримка сімейних фермерських господарств, з наданням їх статусу с/г виробника й звільненням від сплати податків на 5 років, а також запровадження єдиного земельного податку. Серед іншого, у планах комітету також прийняття нової редакції закону про підтримку с/г та закону про локальні ринки.

Детальний план дій щодо імплементації нормативних актів ЄС до українського законодавства представила учасникам Владислава Рутицька, заступник Міністра аграрної політики та продовольства України з питань європейської інтеграції.

IMG_9943 - копия У свою чергу, заступник Міністра фінансів України Олена Макеєва представила перспективи податкової реформи для агробізнесу. «Позиція Мінфіну стосовно державної підтримки аграрного сектору економіки полягає в тому, що така підтримка має здійснюватися через пряме бюджетне фінансування, а не шляхом несплати податків до бюджету. Відповідно до чинного Податкового кодексу, спеціальний режим оподаткування сільського господарства з ПДВ повністю втрачає чинність з 1.01.2017 р. Важливо вже сьогодні починати працювати над ідеями фінансової підтримки галузі з тим, щоб врахувати це в бюджеті на 2017 р.», – зазначила пані Макеєва.

«Аграрна галузь є локомотивом економіки, державою проголошено курс на інтеграцію з ЄС, а залучення бізнесу до проведення реформ стало своєрідним трендом. Незважаючи на складність процесу, законодавчі зміни є ефективним інструментом захисту прав аграріїв», – зазначив Олександр Ільков, член Правління АПУ партнер Kesarev Consulting. При цьому експерт навів аргументи, які яскраво свідчать про те, що участь аграріїв у вдосконаленні аграрного законодавства наразі стала реальною. Крім того, на думку правника, успіху роботи сприятиме перехід на державну владу значної кількості представників бізнесу.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати