27 жовтня 2015, 15:49

Адміністративно-правова еліта

Всеукраїнська студентська школа та інтелектуальні змагання в Запоріжжі

Опубліковано в №43 (489)

jAcptaLFkkw


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


16-17 жовтня на базі юридичного факультету ввосьме зібралися майбутні правники з провідних українських вишів – учасники Всеукраїнської студентської школи з адміністративного права та процесу й Всеукраїнських інтелектуальних змагань з адміністративного судочинства ім. Володимира Стефанюка. Протягом двох днів на 120 студентів юридичних факультетів із Києва, Бердянська, Дніпропетровська, Одеси, Ужгорода, Харкова та Запоріжжя чекали лекції від відомих учених та юристів-практиків, участь у колоквіумах, дискусіях і засіданнях круглих столів, присвячених актуальним питанням адміністративного права, а також запекла боротьба під час інтелектуальних галузевих змагань.

Серед завдань, які ставили перед собою організатори заходу, – формування нової правової еліти держави, представники якої мають бути обізнані з особливостями реформування адміністративного процесу та судочинства. За словами натхненника й організатора Школи та змагань, декана юридичного факультету ЗНУ, доктора юридичних наук, професора, залуженого юриста України Тетяни Коломоєць, цільова аудиторія заходу – це студенти 3-4 курсів провідних вищих навчальних закладів України, що готують майбутніх правників. Такі зібрання не лише дозволяють молодим людям отримати актуальні знання з адміністративного права та процесу, але й надають їм можливість поділитися з ровесниками напрацюваннями провідних викладачів і науковців. Оскільки на сьогодні в Україні існує кілька наукових шкіл з адміністративного права, такий обмін досвідом є дуже корисним для всіх учасників заходу.

Крім того, ще однією особливістю цьогорічного зібрання юних правознавців стало те, що юридичний факультет вкотре розширив горизонти своєї співпраці з державними установами та організаціями. Цього року серед організаторів діяльності Школи та змагань, крім науковців юридичного факультету ЗНУ, були представлені Вищий адміністративний суд України, Запорізький окружний адміністративний суд, Ліга студентів Асоціації правників України, Всеукраїнське фахове видання «Юридична газета», Видавничий дім «Ін Юре», а також Юридична фірма «Лавринович та партнери» та Адвокатське об’єднання «Цезар». Причому адвокати-практики у своїх виступах приділили увагу не лише практичній складовій адміністративного права та процесу, але й надали фабули судових справ для інтелектуальних змагань молодих юристів, які відбулись 17 жовтня.
Під час урочистого відкриття роботи Школи, її учасників привітав науковий консультант відділу забезпечення роботи голови та заступників Вищого адміністративного суду України Віктор Базов. Він зазначив, що йому особливо приємно спілкуватися з молоддю, яка вже зробила правильний вибір і ще під час навчання у виші дбає про підвищення своєї кваліфікації та робить перші кроки на шляху до наукової кар’єри. Також він подякував представникам юридичного факультету ЗНУ за активну життєву позицію та прагнення постійно розширювати горизонти своєї діяльності, у тому числі правоосвітньої.

Робота школи розпочалася з лекції професора Вроцлавського університету Яцека Мазуркевича, який розповів про особливості адміністративного права та процесу в Польщі. Також перед учасниками Школи виступили члени Науково-консультативної ради при ВАСУ: д.ю.н., професор Тетяна Коломоєць, д.ю.н., професор Валерій Колпаков, д.ю.н., професор Павло Лютіков, д.ю.н., професор Володимир Бевзенко, а також представники юридичного факультету ЗНУ д.ю.н., професор Михайло Віхляєв, к.ю.н. та доцент Юлія Пирожкова. У своїх доповідях вони комплексно розглянули оновлений погляд на предмет адміністративного права, його функціональне призначення, модифікацію системи відповідної галузі. Оскільки на сьогодні ця вітчизняна правнича галузь перебуває у стані реформування, і в ній відбувається багато змін, то традиційний погляд щодо її предмету, мети, функцій, системи вже застарів. Саме тому науковці не лише проаналізували генезу основних доктринальних постулатів адміністративного права, але й здійснили системний аналіз сучасних течій та напрямів у вітчизняних правничих школах, які займаються вивченням цієї важливої галузі права. Серед іншого, вони розглянули актуальні питання практики застосування антикорупційного законодавства України та шляхи їх вирішення.

Також учасники Школи мали змогу поспілкуватися з головою Запорізького окружного адміністративного суду Олегом Прудивусом і співробітниками цієї установи, проректором з наукової роботи Університету митної справи та фінансів України Дмитром Приймаченком, партнером Юридичної фірми «Цезар» Сергієм Хільченком тощо. При цьому організатори зробили акцент на практичних аспектах застосування адміністративного законодавства та обрали для зустрічей формат майстер-класів, колоквіумів і диспутів.

Крім того, для студентів влаштували екскурсію до Запорізького окружного адміністративного суду. Там їх не лише познайомили зі структурою та особливостями роботи цієї установи, але й провели для них майстер-клас з практичних аспектів адміністративного судочинства.

Зазначимо, що 17 жовтня учасники школи взяли участь у ювілейних інтелектуальних змаганнях з адміністративного судочинства імені В. Стефанюка (з нагоди 70-річниці з дня народження одного з засновників вітчизняної адміністративної юстиції та 10-річниці процесуальної діяльності адміністративних судів в Україні), де у них була можливість застосувати здобуту інформацію на практиці.

У запеклій боротьбі 12 команд продемонстрували знання теорії адміністративного процесу, положень адміністративного законодавства, ораторське мистецтво тощо. За підсумками заходу, 1 місце виборола команда з Одеської юридичної академії, 2-е місце здобула команда юридичного факультету Запорізького національного університету, 3-е місце посіла команда Академії адвокатури України. Найкращим оратором було визнано студентку Одеської юридичної академії Анастасію Боброву. У номінації «Найкраща правова позиція» диплом переможця одержала студентка Запорізького національного університету Дар’я Степанченко. Всі переможці отримали корисну навчальну галузеву літературу, солодкі призи, сертифікати для проходження стажування на базі провідних юридичних фірм України.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати