Перший номер 2017 р. присвячено питанням практики Європейського суду з прав людини (далі – ЄСПЛ). Діапазон тем досить широкий, але основний акцент ми зробили на митних та податкових спорах, а також захисті прав власності. До того ж багато уваги в номері приділено запровадженню європейських стандартів організації та здійснення адміністративного судочинства, спрямованих на забезпечення його гласності та відкритості. Варто нагадати, що одним з основних джерел, що формують відповідні європейські стандарти адміністративного судочинства, є не лише європейське законодавство, але й судова практика ЄСПЛ.
Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час! |
Разом з тим, що рішення ЄСПЛ починають впливати на формування вітчизняної судової практики, безвихідною залишається ситуація заборгованості України за позовами громадян до ЄСПЛ. До слова, нещодавно міністр юстиції Павло Петренко у прямому ефірі одного з телеканалів заявив, що борг нашої держави перед позивачами до ЄСПЛ сягає близько 400 млн грн, а також підкреслив, що це «ганьба для України, яка з нами вже протягом останніх 15 років».
У цьому році ми плануємо надати підтримку Pro Bono в Україні, оскільки для багатьох вітчизняних юридичних компаній, на жаль, це є зовсім незнайомим явищем. В сучасному світі такі послуги є обов’язковим етичним зобов’язанням юриста, можливістю для розвитку компанії та мотивації співробітників.
Також ми продовжуємо підтримувати обдаровану молодь. Так, починаючи з цього номеру ми будемо публікувати роботи переможців конкурсу студентських есе 2016 «Sense of Justice», що традиційно організовує Київський національний економічний університет ім. Вадима Гетьмана спільно з «ЮГ».