05 вересня 2017, 19:11

Про спорт та чесні правила

Опубліковано в №36 (586)

Одним із проблемних моментів у вітчизняному спорті є специфічний порядок розгляду спортивних суперечок. Кожна спортивна організація самостійно встановлює «правила гри» та санкції за їх порушення.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


До того ж організації найбільш розвинених видів спорту мають власні «органи правосуддя», які самостійно встановлюють процедуру розгляду суперечок. Керуючись своїми ж правилами, вони на власний розсуд вирішують, хто винен та яке покарання має понести. При цьому використовувати національні суди як інструмент захисту теж заборонено. За порушення цього правила спортивна організація може накласти санкції – від попередження чи штрафу до заборони участі у змаганнях або виключення зі своїх лав. Ми попросили юристів проаналізувати можливі варіанти виходу з цієї ситуації.

Ще одна болюча проблема світового масштабу - це вживання допінгу у спорті. Україна не є винятком уцьому питанні. Так, призерку чемпіонату світу з легкої атлетики Людмилу Оляновську на початку цього року було дискваліфіковано через допінг. Згідно з рішенням Федерації легкої атлетики України, спортсменці заборонено брати будь-яку участь у змаганнях і заходах з легкої атлетики протягом 4-х років. За даними експертів, проблема допінгу у спорті існує вже протягом багатьох десятиліть, однак її законодавче регулювання на території України не є ефективним. Правники закликають створити антидопінговий процесуальний кодекс, узявши за основу міжнародний досвід. Ми підготували цікавий матеріал, присвячений антидопінгу.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати