25 січня 2017, 13:32

Нові тренди виконавчого провадження

Опубліковано в №2-3 (552-553)

У цьому році поняття «виконавче провадження» набуває для українців нового сенсу. В рамках судової реформи вже давно триває робота над практичним запровадженням інституту приватного виконання. Зовсім скоро Україна отримає перших приватних виконавців. Це приємна новина, на яку правнича спільнота чекала з моменту прийняття відповідних законопроектів. Однак існують побоювання, що перед приватними виконавцями постануть старі проблеми, які стосуються звернення стягнення на нерухоме майно (якщо воно не зареєстроване, відсутня технічна документація, фігурують майнові права дітей, для боржника це єдине житло, а інше майно відсутнє тощо). Подібні труднощі, очевидно, не сприятимуть «рентабельності» професії.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Також у цьому номері ми говоримо про те, що передувало впровадженню інституту виконавчого провадження, як він поєднується з євроінтеграційними процесами, а найголовніше – чи змінить він непривабливу ситуацію з виконанням судових рішень. За словами заступника Міністра юстиції з питань виконавчої служби Сергія Шкляра, у 2016 р. на виконанні ДВС перебувало 5 млн документів, а загальна сума заборгованості становила на 13% більше ніж бюджет України у 2015 р.

Незважаючи на зазначені проблеми та перешкоди, для ефективного функціонування інституту приватного виконання, як запевняє Мін’юст, створено всі необхідні умови. Тож у цьому році ми очікуємо на перші результати перезавантаження судової системи для продукування законних і справедливих рішень, а також на їх ефективне виконання.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати