22 січня 2013, 10:50

Настав час змінювати прикрі корпоративні традиції

Опубліковано в №03-04 (345-346)

Не секрет, що нормативно-правове поле функціонування господарських товариств та загальний стан корпоративного законодавства в Україні залишають бажати кращого. Ситуація зі спадкуванням корпоративних прав, виходом акціонерів зі складу акціонерних товариств, з так званими мертвими душами, які уповільнюють процес реформування акціонерних товариств відповідно до діючого законодавства, застарілість та неефективність законодавчого регулювання діяльності ТОВ, нагальна необхідність розроблення кодексу корпоративного управління, який допоміг би скоригувати діяльність українських підприємств у формі рекомендацій, – усі ці прогалини в сумі дають велике поле для юридичних маневрів та породжують складні процеси і надбудови в корпоративній структурі, цікаві як з юридичної, так і з управлінської точки зору.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Більшість юристів схильні адекватно ставитися до буденних реалій і працювати з тими складнощами, які являють собою корпоративні відносини в Україні, проте навіть вони не здатні заперечити того, що вітчизняне законодавство в сфері корпоративного управління – молоде і неспроможне охопити всі питання щодо здійснення управління компанією, не кажучи вже про відносини між акціонерами та найманим менеджментом. У цьому контексті на окрему увагу заслуговує статус корпоративного секретаря, до якого більшість професіоналів старої закалки – як юристів, так і менеджерів – ставляться доволі скептично. Така невизначеність щодо функцій уповноваженої особи на підприємстві – це лише одне з багатьох свідоцтв на користь необхідності законодавчого регулювання сфери корпоративних відносин і, зокрема, розробки відповідного кодексу, який мав би серед іншого сфокусуватися навколо відносин між акціонерами, між компанією і працівниками, між компанією і зовнішнім середовищем з метою забезпечення зрозумілої звітності та прозорості цієї компанії.

На жаль, наразі юристи більше занепокоєні прозаїчними питаннями примусового виключення акціонерів, грінмейлу та забезпечення економічної безпеки на підприємстві. Проте я щиро сподіваюся, що цей номер, який Ви тримаєте в руках, не тільки допоможе у вирішенні нагальних проблем, але й надихне Вас на перспективні міркування з метою уникнення традиційних проблем у подальшому. Чи не настав час змінювати прикрі корпоративні традиції?!

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати