30 травня 2016, 13:52

Конкурсний відбір

Опубліковано в №22 (520)

Христина Венгриняк
Христина Венгриняк експерт з юридичних питань електронного документообігу Intecracy Deals

Судова реформа продовжується. Таке враження, що в нашій державі вона ніколи не припиняється. Минулого тижня було презентовано новий законопроект «Про судоустрій і статус суддів», яким передбачаються резонансні зміни для суддів. Якщо донедавна суддів вищих судів та Верховного Суду сперечалися, який суд залишити касаційною інстанцію, а який ліквідувати, то тепер, схоже, в Адміністрації Президента знайшли компроміс – створити новий гібридний суд, який буде називатися Верховним Судом України, однак за структурою поєднає вищі спеціалізовані суди України та ВСУ. Цікаво, що в законопроекті передбачено, що новий ВСУ складатиметься із 200 суддів, які будуть обрані на конкурсних засадах. До того ж суддями ВСУ зможуть стати ще й адвокати та науковці, якщо пройдуть конкурс.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Таке нововведення збентежило, насамперед, чинних суддів ВСУ. Адже фактично їхній суд залишається, але суддів ВСУ змушують не просто пройти оцінювання і довести те, що вони гідні займати посади суддів ВСУ, їх змушують проходити конкурс, конкуренцію в якому їм створюватимуть адвокати й науковці. Взагалі, це можна назвати новим добором суддів ВСУ. Чинний голова ВСУ Ярослав Романюк запропонував, щоб сьогоднішні судді ВСУ пройшли оцінювання і таким чином підтвердили свою кваліфікацію суддів ВСУ, а вже на вакантні посади до ВСУ можна влаштувати відкритий конкурс. З іншого боку, це буде не зовсім чесно щодо суддів вищих спецсудів, які будуть змушені на конкурсних засадах боротися за місця суддів ВСУ.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати