Колеги, передусім, хочу привітати Вас із прийдешнім професійним святом – Днем юриста! Бажаю побільше вирішених спорів, укладених угод, цікавих справ та лояльних клієнтів!
Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час! |
В цьому номері ми висвітлюємо актуальні питання цивільного права: починаючи від особливостей та проблем застосування аналогії закону в цивільному праві, запровадження нових способів захисту порушеного права в цивільному судочинстві та завершуючи нарисами фахівців про те, яким має бути новий Цивільний кодекс.
Щодо застосування аналогії, на переконання юристів, вона є досить ефективним способом подолання прогалин у праві. Систематичність її застосування судами в певних правовідносинах сприятиме ефективнішому вирішенню спорів. Однак існують певні ризики. Часто суди при вирішенні спорів із застосуванням принципу аналогії нехтують головними умовами її використання, що знижує ефективність цього правозастосовного методу.
Новий Цивільний… Якщо сказати, що багато юристів мріють про те, аби мати Цивільний кодекс, який охопив би всі можливі цивільно-правові відносини, гадаю, помилки не буде. Однак є одне «але». Досвідчені правники вважають, що за обсягом книга була б такою, яку важко тримати в руках. Неминуче довелося б ділити кодекс на томи. А чи треба гнатися за обсягом Цивільного кодексу? Можливо, краще звернути увагу на якість?