01 жовтня 2013, 10:08

Чи потрібен юридичним компаніям свій маркетинг?

Опубліковано в №40 (382)

Останнім часом увагу юридичного ринку зосереджено навколо юридичного маркетингу. Зокрема, нові зірки нашого рейтингу розповідають, що, потрапивши до ТОП-100, вони стали мішенями для різних тренерів, маркетологів та навіть режисерів, які звертаються з пропозиціями зняти рекламний ролик, що буцімто допоможе юристам піднятися в рейтингу ледь не до перших місць.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Чи це дійсно можливо? Щодо цього думки фахівців розділяються.

Одні, як відомо, вважають, що гарний адвокат не стане рекламувати свої послуги: він просто якісно виконає свою роботу, настільки якісно, що клієнт порекомендує його своїм близьким та знайомим, ті у свою чергу – своїм знайомим, і так далі до нескінченності. Зазвичай так думають адвокати, які встигли заробити собі ім’я ледь не за радянських часів.

Натомість новачкам на юридичному ринку нині непереливки: в Україні і так вистачає юристів, але, незважаючи на це, ВНЗ не скорочують набір на цю спеціальність, навпаки, поглиблюють спеціалізації юридичних факультетів, відкривають вузькопрофільні інститути при університетах, намагаються якомога більше заробити на підвищеному інтересі суспільства до юридичної професії.

Ось випускникам таких інститутів і стане в пригоді юридичний маркетинг, адже конкуренція на ринку юридичних послуг на сьогодні надзвичайно висока.

Визначення маркетингу свого часу дав американський економіст Філіп Котлер. Так, за його словами маркетинг – це вид людської діяльності, спрямований на задоволення потреб за допомогою обміну. Юристи пропонують свої послуги в обмін на гроші, але ніхто не платить їм лише за те, що вони – хороші фахівці, тож, працюючи на ринку юридичних послуг, потрібно розуміти, за що клієнти дійсно платять гроші, що для них має цінність.

На жаль, не кожен так званий спеціаліст може відповісти на ці питання. Як відрізнити кваліфікованого коучера від вчорашнього випадкового працівника рекламної агенції?

З огляду на сучасні тенденції на ринку юридичного маркетингу, ми пропонуємо читачам долучитися до дискусії на шпальтах нашого видання та відповісти на два питання:

1. Якими якостями має бути наділений ефективний маркетолог?

2. Для чого, на Вашу думку, юридичним компаніям потрібен маркетинг?

Свої відповіді – довгі та короткі – Ви можете надсилати мені на адресу olga@yur-gazeta.com з поміткою «Юрмаркетинг».

Підписуйтесь на "Юридичну Газету" в FacebookTwitterTelegramLinkedin та YouTube.


0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати