Мабуть, жодна з підгалузей цивільного права не змінюється так швидко, як право інтелектуальної власності. В Україні поки не існує відповідної судової інстанції, однак невдовзі має бути створений Вищий суд з питань інтелектуальної власності. Експерти зазначають, що у різних формах та з різним рівнем компетенції подібні суди існують у більшості провідних країн світу. Їх існування обумовлене, передусім, необхідністю уніфікації судової практики у сфері захисту інтелектуальної власності, формування спеціалізації серед суддів та підвищення рівня поваги до інтелектуальної праці.
Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час! |
Розвиток інформаційних технологій і активне використання електронних засобів комунікації обумовлюють зміни в усіх сферах суспільних взаємовідносин, від подання податкової звітності до оплати товарів та послуг. Судочинство в Україні також зазнає змін під впливом динамічного розвитку інформаційних технологій. Отже електронні докази – виклик часу чи вимушена необхідність?
Сучасні тенденції і вимоги до професії адвоката вже давно вийшли за межі суто юридичних знань. Отже, щоб розвивати професійну спільноту, необхідні зміни. Адвокати починають розуміти, що успіх залежить не від займаних посад чи зав’язків, а від вмінь, професійних навичок та моральних якостей правника. Що утвердження верховенства права як результату в т.ч. судочинства залежить від цінностей, які несуть у собі всі представники правничої спільноти. Хто ж і як допоможе змінити адвокатуру?