02 квітня 2013, 15:06

Аналіз ціноутворення на ринках нафти і нафтопродуктів виходить на міжнародний рівень

Опубліковано в №14 (356)

У рамках діяльності Міжнародної робочої групи з питань ціноутворення на ринках нафти і нафтопродуктів створюється платформа, мета якої – обмін інформацією щодо того, чи впливають на ціноутворення політичні, економічні та інші можливі мотиви і як саме цей вплив відбувається.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Про це журналістам стало відомо під час чергового засідання, що відбулося 28 березня. У рамках прес-конференції після закінчення засідання співголови з Австрії, Болгарії, Казахстану, Португалії, Румунії і Росії відповідали на каверзні питання щодо методології прозорості ціноутворення.

Зокрема, Генеральний директор Австрійського федерального конкурентного відомства Теодор Таннер поділився цікавим досвідом «у режимі онлайн» і навіть пустив охочих у свята святих свого смартфону.

Як з’ясувалося, в Австрії тільки 50 заправок, і їхня цінова політика є відкритою. Будь-яка людина на території цієї країни може скористатися у разі необхідності мобільним Інтернетом і почерпнути звідти цінні відомості щодо прейскурантів на найближчих заправних станціях. Для цього варто лише ввести дані про своє місцезнаходження у відповідний рядок і – вуаля!

Сервіс надійний, як усе австрійське. Запорукою надійності слугує законодавство, що зобов’язує власників автозаправок повідомляти про цінові коливання протягом п’ятнадцяти хвилин після чергового стрибка.

У Португалії з тією ж метою встановлено спеціальні табло, причому ціни в межах того чи іншого зосередження автозаправок однакові, оскільки ніхто не стане заправлятися втридорога, маючи під боком економ-варіант. Таким чином, прозорість ціноутворення і саморегуляція на ринку в Європі йдуть пліч-о-пліч, водночас як Україні поки залишається кусати лікті на шляху до євроінтеграції.

За словами Василя Цушка, який представляв у ході конференції Антимонопольний комітет України, почнемо ми, як не дивно, з російського досвіду, а там і європейський, Бог дасть, стане в пригоді.

Воістину приголомшуюча заява, якщо не знати, що росіяни активно використовують інструменти пом’якшення негативних наслідків на зовнішніх ринках у зв’язку з істотним зростанням і коливанням цін. Поки в Росії застосовується система встановлення гнучкого механізму мита, в Україні аналізують, що і як впливає на ціноутворення, і планують подолати можливий опір непривітних гравців ринку великими штрафами. Але ж ми тоді швидко їдемо, коли довго запрягаємо, тож самоїдству – бій!

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати