25 червня 2013, 12:02

За справжнє, проти підробок

Соціальні ініціативи на захист прав інтелектуальної власності

Опубліковано в №26 (368)

12 червня кияни та гості міста мали нагоду долучитися до оригінальної акції: на площі перед будинком КМДА малювали електронні плакати. Мета заходу – привернути увагу громадськості до актуальних проблем захисту прав інтелектуальної власності. Тож учасникам запропонували створити власні авторські об’єкти на загальну тематику «Боротьба з піратством і підробками очима споживачів».


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Майстер­клас з малювання електронних плакатів був першою частиною спільних заходів Київської міської державної адміністрації (далі – КМДА) та Українського альянсу по боротьбі з підробками та піратством (далі – УАПП) соціальної акції «Я купую справжнє! Я не купую підробок!» у рамках просвітницької кампанії «Дні боротьби з підробками та піратством в Україні».

Взяти участь у другому етапі – круглому столі на тему «Основні напрямки діяльності органів державної влади України щодо захисту прав інтелектуальної власності», що відбувся того ж дня, запросили представників державних і муніципальних органів влади, а також громадських організацій, котрі опікуються питаннями захисту прав інтелектуальної власності.

Фахівці зібралися для діалогу з метою вироблення пропозицій задля ефективної позиції у боротьбі з контрафактною та піратською продукцією. Перший заступник голови КМДА, голова Координаційної ради з питань боротьби з порушенням прав інтелектуальної власності Анатолій Голубченко, який виступив перед учасниками круглого столу з вітальним словом, запевнив: київська влада готова підтримувати й розвивати міжгалузеві зв’язки, які забезпечують розвиток вітчизняної промисловості, столичного товаровиробника та якісної продукції.

 

Підроблюють будь-­що

Проблема підробок і піратства сьогодні має глобальну географію. Очевидно, вона стосується не лише України і тих країн, що розвиваються, а й потужних, розвинених економік. До того ж з кожним роком серйозність її наслідків та потенційних загроз дедалі посилюється. Про реалії забезпечення прав інтелектуальної власності, а також про потребу підвищення суспільної обізнаності щодо цієї проблеми йшлося у виступі президента УАПП, керуючого партнера ЮФ «Пахаренко і партнери» Антоніни Пахаренко­Андерсон.

Якщо раніше проблема підробок стосувалася тільки виробництва дорогих товарів, то, за словами юриста, сьогодні підроблюють будь­що. Дійшло до того, що підроблюють навіть м’ясо: відомі випадки, коли до свинини додавали барвники і продавали її як яловичину.

Сьогодні варто говорити не про шкоду, нанесену порушенням прав інтелектуальної власності окремому правоволодільцеві, а про збитки, заподіяні суспільству загалом та економіці держави зокрема. За словами пані Пахаренко­Андерсон, торгівля підробками – наразі настільки вигідний бізнес, що його прибутки можна порівнювати з прибутками, одержаними від незаконного обігу зброї та наркотиків. До того ж кошти, отримані від реалізації підробленої та піратської продукції, часто йдуть на фінансування інших масштабних протиправних діянь – таких як, скажімо, торгівля людьми, терористичні акції тощо. Тож, купуючи підробку, споживач має усвідомлювати, що тим самим він фінансує цей злочинний бізнес.

Щоб читати далі, передплатіть доступ
0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати