19 листопада 2013, 10:55

Євроінтеграція України

Що день прийдешній нам готує?

Опубліковано в №46-47 (388-389)

Тема здобутків і втрат України на шляху її європейського вибору створює політичну напругу в країні не перший рік. Здається, не спекулював на цьому тільки лінивий: політики, громадські організації, ЗМІ…


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Експерти­політологи та економісти суперечать одне одному в своїх прогнозах. Це стало можливим через низку питань щодо гармонізації українського законодавства з нормативною базою Європейського Союзу. Саме тому «Юридична газета» поцікавилася думкою юристів у пошуках об’єктивного прогнозу стосовно майбутніх європерспектив нашої держави.

 

Узгодження законодавства та стандартів

«Євроінтеграція України – напевно, найбільш хрестоматійний приклад поділу шкури невбитого ведмедя 2013 р., – посміюються в ЮК «Правовий Альянс». – За лічені дні до саміту у Вільнюсі, здається, жодна сторона не здатна відповісти, чи зможе Україна підписати Угоду про асоціацію з ЄС».

Утім, Угода передбачає імплементацію Україною правил, стандартів та норм приблизно 370 Директив ЄС.

Наприклад, узгодження відповідного законодавства та стандартів, що передбачено Угодою про оцінку відповідності та прийнятність промислової продукції (далі – АСАА), яка додається до Угоди і регулює відносини щодо бар’єрів у торгівлі), на думку експертів, суттєво спростить доступ українських та європейських товарів до взаємних ринків шляхом гармонізації технічних вимог до таких товарів.

Щодо галузевих наслідків позитивних змін слід очікувати у сфері транскордонних послуг – постачальникам буде спрощено доступ до ринків, охорони здоров’я – за рахунок імплементації низки директив – та у сфері зайнятості, що й не дивно, з огляду на те, що трудове законодавство України функціонує переважно з часів СРСР і, м’яко кажучи, не відповідає деяким вимогам сучасності. У сфері митних правил позитивні зміни відбудуться за рахунок зниження тарифів.

Щоб читати далі, передплатіть доступ
0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати