19 листопада 2013, 10:55

Євроінтеграція України

Що день прийдешній нам готує?

Опубліковано в №46-47 (388-389)

Ми нарешті заговоримо про конкуренцію в Україні

Інга Дробінова «ЛЕКСЕЛЕНС, ЮФ» Юрист

Ні для кого не секрет, що більшість національних товаровиробників існують на ринку завдяки державним дотаціям і спеціально створеним нормам, які змушують купувати чи споживати їхні товари і послуги. Така ситуація спотворює ринок, і її потрібно змінювати. Угода з ЄС – хороша нагода для того, щоб ринок почав диктувати свої умови, а не держава. На сьогодні, хоч Україна й позиціонує себе як країну з ринковою економікою, проте досі є дуже відчутним вплив адміністративно­планового підходу. Окрім цього, вся нормативно­правова база для захисту конкуренції є, фактично, зброєю в руках олігархічної верхівки, яка відстоює інтереси власного бізнесу. Це призводить до аномального співвідношення сил: в Україні повноцінно розвивається лише великий бізнес, зосереджений у руках декількох десятків осіб, які диктують свої умови; ні середній бізнес, ні малий бізнес, який в європейських країнах становить основу ринку, не може розвиватись і постійно змагається за «місце під сонцем» в умовах «вільної української конкуренції».


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Підписання угоди, створення зони вільної торгівлі, відкриття ринків, поява європейського товаровиробника, сподіватимемося, стане тим переломним моментом, коли ми нарешті заговоримо про конкуренцію в Україні, про конкурентоспроможність національного виробника не лише на українському, а й на світовому ринку, про ринкову економіку, і остаточно кануть у Лету адміністративно­командні методи регулювання українського ринку.

0
0