30 червня 2020, 12:59

Змінилися вимоги щодо підтвердження даних, визначених у податковій звітності

Вісник ДФСУ

Головне управління ДПС у Дніпропетровській області інформує, що Закон України від 16 січня 2020 року № 466-IX "Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо вдосконалення адміністрування податків, усунення технічних та логічних неузгодженостей у податковому законодавстві" (далі – Закон № 466) вніс зміни до ст. 44 Податкового кодексу України (далі – ПКУ). 


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Читайте також: "Чи має право фізособа на податкову знижку, якщо утримано ПДФО".

Законом № 466, зокрема, внесено зміни щодо вимог у разі підтвердження даних, визначених у податковій звітності. 

Так, відповідно до Закону № 466 у разі втрати, пошкодження або дострокового знищення документів платник податків зобов’язаний не тільки у п’ятиденний строк повідомити контролюючий орган, але і надати оформлені відповідно до законодавства документи, які підтверджують настання події, що призвела до такої втрати, пошкодження або дострокового знищення документів. Тільки у цьому випадку строки проведення перевірки будуть перенесені до дати відновлення документів у межах 120 днів. 

Таким чином, у разі невідновлення бухгалтерських документів або їх повторної втрати, пошкодження чи дострокового знищення, що відбулися після використання платником податків права на їх відновлення, вважається, що такі документи були відсутні у такого платника податків на час складення звітності. 

Відповідні зміни внесено до п. 44.5 ст. 44 ПКУ і вони набрали чинності з 23.05.2020. 

За інформацією Вісника ДФСУ.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати