24 червня 2021, 15:38

Завершено підготовку нового розділу щодо злочинів проти власності оновленого КК України

Заступник голови Робочої групи Микола Хавронюк

Робоча група з розвитку кримінального права завершила підготовку нового розділу оновленого Кримінального кодексу України – 6.1. «Злочини проти власності, фінансів та господарської діяльності».


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Читайте також: "МВС закликало парламентарів збільшити кримінальну відповідальність за злочини у сфері ІВ"

Про це повідомляє Заступник голови Робочої групи Микола Хавронюк на своїй сторінці у Facebook.

У новому розділі немає, приміром, розбою, як і інших так званих складених  злочинів. Відповідні дії мають кваліфікуватися за сукупністю злочинів як грабіж, поєднаний з відповідним насильством.

Немає і статті про привласнення і розтрату, бо в цих випадках особа заволодіває чужим майном, яке було ввірено їй чи перебувало в її віданні або ж щодо якого вона здійснювала адміністративно-господарські повноваження і водночас зловживала довірою до неї або ж банально таємно заволодівала цим майном.

Інші кваліфікуючі ознаки, крім наведених у статтях 6.1.2. і 6.1.3, поки що містяться в Загальній частині, проте, можливо, будуть перенесені на початок розділів Особливої частини.

«Там же, в Загальній частині, – і санкції, і пояснення щодо кваліфікації, і пояснення, чому злочин 1 або 3 ступеня... Наприклад, якщо крадіжку вчинено групою осіб, це буде злочин 2 ступеня, а якщо організованою групою, то 3-го. Якщо крадіжкою спричинена значна майнова шкода, підвищення ще на 2 ступеня, а якщо тяжка – то на 4. Таким чином, крадіжка речі вартістю до 20 тис. грн. – проступок, вартістю від 20 до 200 тисяч – злочин 1 ступеня, а крадіжка, якою спричинена тяжка майнова шкода (понад 2 млн. грн.), вчинена організованою групою, – це злочин 7 ступеня. [Цифри досить умовні, слід враховувати, що нікому наразі не відомо, скільки буде коштувати одна гривня через 2-3-4 роки, коли Кодекс буде прийматися]»,- пояснює пан Микола.

Також в новому розділі визначені терміни заволодіння, чужого майна, а також ознаки складу злочину, які підвищують на один та два ступеня тяжкість злочинів.

До  злочинів проти власності, фінансів та господарської діяльності робоча група віднесла: крадіжку, грабіж, шахрайство, вимагання, протиправне заволодіння транспортним засобом, протиправне заволодіння земельною ділянкою, заподіяння майнової шкоди шляхом обману або зловживання довірою, знищення або пошкодження чужого майна та необережне знищення чи пошкодження чужого майна.

Крім цього, окреслено кримінальні проступки проти власності, фінансів та господарської діяльності: протиправне заволодіння чужою річчю, що спричинило неістотну майнову шкоду; протиправне заволодіння знайденою або чужою річчю, що випадково опинилася у особи; необережне знищення або пошкодження чужого майна.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати