22 жовтня 2022, 12:34

Засудження бойовика днр, покарання колаборантів та вирок організатору нелегальної міграції: дайджест свіжих судових рішень

Пресслужба Верховного Суду

Упродовж минулого тижня суди України ухвалили низку рішень у кримінальних провадженнях, зокрема, щодо злочинів проти основ національної безпеки.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Читайте також: "КАС ВС висловив позицію щодо чинників, які свідчать про безпечність нехарчової продукції"

Так, бойовика «днр», котрий із 2016 року воював у складі «батальйону "Сомалі"» та був особистим охоронцем командира цього угруповання з позивним «Гіві», Шевченківський районний суд м. Києва визнав винним у державній зраді, участі в діяльності терористичної організації та не передбаченого законом збройного формування. Йому призначено покарання у вигляді 13 років позбавлення волі з конфіскацією майна.  

Волинський апеляційний суд залишив без змін вирок мешканцеві Одещини, якого визнано винним у державній зраді та закінченому замаху на диверсію.

У травні 2020 року чоловік з власної ініціативи встановив контакт із представником фсб і на виконання його завдань збирав та передавав російській спецслужбі інформацію про один із військових обʼєктів на Одещині. Крім того, у вересні 2020 року засуджений намагався знищити один з об’єктів критичної інфраструктури на Рівненщині.

За вчинене чоловікові призначено покарання у вигляді 13 років позбавлення волі з конфіскацією майна.

Мостиський районний суд Львівської області ухвалив вирок організатору каналу нелегальної міграції до країн ЄС. За грошову винагороду в розмірі 9 тис. доларів США киянин допомагав іноземцям перетнути державний кордон України поза межами офіційних пунктів пропуску та прикордонного контролю. Чоловікові призначено покарання у вигляді 7 років позбавлення волі з конфіскацією майна.

Хмельницький міськрайонний суд ухвалив вирок жінці, котра в соцмережах поширювала дописи з російською пропагандою, у яких виправдовують проведення «спецоперації», українську владу звинувачують у неправдивому висвітленні війни, а українських військових – у вбивствах мирного населення.

Хмельничанку визнано винною у колабораційній діяльності та позбавлено права обіймати посади, пов’язані з виконанням організаційно-розпорядчих і адміністративно-господарських функцій в органах державної влади та місцевого самоврядування, строком на 10 років.

У межах досудового розслідування у кримінальному провадженні за фактом колабораційної діяльності Дзержинський районний суд м. Харкова наклав арешт на майно харківського підприємства вартістю майже 38 млн грн та корпоративні права його засновників – громадян рф, що сплачують податки до держбюджету країни-агресора, фінансуючи війну в Україні.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати