04 березня 2020, 13:55

Законодавці США покладають відповідальність за контрафактні товари на платформи е-комерції

Геннадій Андрощук
Геннадій Андрощук головний науковий співробітник НДІ інтелектуальної власності НАПрН України, к.е.н., доцент, судовий експерт

Американські законодавці запропонували законопроект, який передбачає відповідальність платформ електронної комерції за контрафактні товари, перераховані на їх платформах. Відомий як «Закон про безпечний магазин» (Shop Safe Act), законопроект буде передбачати відповідальність за порушення прав на товарні знаки на платформах електронної комерції, де треті особи продають контрафактні товари, що представляють ризик для здоров'я і безпеки споживачів, і де ця платформа «не відповідає вимогам кращих практик».


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Кращі практики включають перевірку продавців, видалення підроблених списків і продавців, які неодноразово продають підроблені товари. Джерролд Надлер (Jerrold Nadler), конгресмен від Демократичної партії з Нью-Йорка і голова юридичного комітету Палати представників, який є співавтором законопроекту, сказав, що, «очевидно, що необхідно зробити ще більше для боротьби зі зростаючою тенденцією в онлайн-продажу контрафактної продукції».

«Споживачі повинні бути в змозі вірити, що те, що вони бачать і купують онлайн, - це те, що вони отримують, але контрафактори продовжують із легкістю приєднуватися до платформ і маскуватися під надійних продавців, щоб заразити американські домогосподарства небезпечними контрафактними продуктами», - додав Надлер.

Співавтор Хенк Джонсон (Hank Johnson), голова підкомітету Палати представників з питань судів, інтелектуальної власності та Інтернету, заявив, що підробки представляють «істотну загрозу здоров'ю та безпеці споживачів і здійснюють руйнівну дію на бізнес». «Платформи повинні внести свій внесок у забезпечення надійності своїх продавців і справжність їх продуктів», - додав Джонсон.

Президент США Дональд Трамп зробив підроблені товари з Китаю постійною темою свого перебування на посаді. У січні цього року Трамп підписав розпорядження, що пропонує Департаменту внутрішньої безпеки чинити більший тиск на платформи електронної комерції, перевізників та операторів консигнації в зв'язку з імпортом контрафактних товарів у США.

«Президент Трамп і [торговий радник] Пітер Наварро (Peter Navarro) домоглися великих успіхів у вирішенні проблем, пов'язаних із контрафактом, і Закон допоможе досягти їх цілей», - зазначив Дуг Коллінз (Doug Collins), конгресмен-республіканець, який підтримує законопроект. Четвертий співавтор законопроекту - Марта Робі (Martha Roby), член підкомітету Палати представників з інтелектуальної власності - зазначила: «Контрафактна продукція безпосередньо впливає на бренди та споживачів, а також створює серйозну небезпеку для здоров'я і безпеки населення. Вкрай важливо, щоб ми боролися з продажем цих шкідливих продуктів в Інтернеті».

Джерела

Trump executive order targets online counterfeiters, e-commerce platforms

Make e-commerce platforms liable for counterfeits, say US legislators

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати