Головне управління ДПС у м. Києві інформує, що на виконання вимог законодавства по роботі з боржниками, які мають заборгованість з єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування (далі – ЄСВ), до територіальних органів державної виконавчої служби направляються заяви про відкриття виконавчих проваджень про стягнення заборгованості. У подальшому, державними виконавцями здійснюється накладення арештів на розрахункові рахунки та платіжні картки боржників.
![]() |
Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час! |
Читайте також: "Реєстрація програмного РРО: відеоурок від ДПС"
У разі, якщо платнику податків - фізичній особі відповідно до вимог Закону України від 13 травня 2020 року № 592-IX «Про внесення змін до закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» щодо усунення дискримінації за колом платників» контролюючим органом прийнято рішення про списання заборгованості з ЄСВ, підрозділ Головного управління ДПС у м. Києві інформує відповідний територіальний орган державної виконавчої служби про закриття виконавчого провадження.
Якщо заборгованість з ЄСВ не підлягає списанню, з метою закриття виконавчого провадження, платнику податків необхідно здійснити сплату заборгованості на бюджетні рахунки, а також виконавчого збору та виконавчих витрат – до відповідного органу державної виконавчої служби, після чого державним виконавцем виноситься постанова про закриття виконавчого провадження та заходи щодо зняття накладених арештів.
Нагадаємо, із початку року підприємствам відшкодовано більше 11 млрд грн ПДВ.