10 січня 2022, 11:30

З 8 січня роботодавців штрафуватимуть за вказування статі та віку у вакансіях

З 8 січня в Україні 8 січня набули чинності зміни до закону про рекламу, за якими роботодавців штрафуватимуть за дискримінацію у вакансіях: вказування бажаної статі, віку, раси, кольору шкіри тощо.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Дискримінаціна реклама

Документ визначає дискримінаційну рекламу як таку, що вміщує чи використовує твердження та/або зображення, які є дискримінаційними за ознаками раси, кольору шкіри, політичних, релігійних та інших переконань, статі, віку, інвалідності, етнічного та соціального походження, громадянства, сімейного та майнового стану, місця проживання, за мовними або іншими ознаками щодо особи та/або групи осіб.

Дискримінаційна реклама за ознакою статі:

  • містить твердження або зображення щодо інтелектуальної, фізичної, соціальної чи іншої переваги однієї статі над іншою;
  • транслює стереотипність ролі чоловіка та жінки, що пропагує принизливе та зневажливе ставлення;
  • принижує гідність людини за ознакою статі;
  • демонструє насильство за ознакою статі;
  • використовує зображення тіла людини виключно як сексуального об’єкта.

Розмір штрафу

Нововведення стосуються в тому числі роботодавців - за вказування у вакансії дискримінаційних вимог слідує штраф у десятикратному розмірі мінімальної заробітної плати (65 000 грн.)

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати