31 січня 2022, 12:43

З 1 лютого буде скорочено термін звернення до ЄСПЛ

Пресслужба Західного міжрегіонального управління Міністерства юстиції

Уже з 1 лютого 2022 року строк звернення з заявою до Європейського суду з прав людини буде скорочено на третину і становитиме 4 місяці. До 31 січня остаточне рішення національного суду можна оскаржувати протягом шести місяців.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Читайте також: "Рейтинг учасників конкурсу з добору кандидатів для обрання суддею ЄСПЛ від України"

Про це повідомляє пресслужба Західного міжрегіонального управління Міністерства юстиції.

Скорочення терміну звернення передбачає Протокол № 15 до Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод.

У Європейському суді з прав людини можна оскаржити лише порушення державою в особі її органів, установ, організацій, посадових осіб чи інших владних суб’єктів прав людини або основоположних свобод. А використання усіх доступних ефективних національних засобів юридичного захисту є обов'язковою передумовою для звернення до ЄСПЛ.

У 2021 році Європейський суд з прав людини оновив формуляри заяв та довіреностей, їх можна знайти на офіційному сайті ЄСПЛ. Нотатку для заповнення формуляра заяви можна завантажити за посиланням. Заповнені формуляри надсилаються за адресою: The Registrar European Court of Human Rights Council of Europe F-67075 Strasbourg cedex.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати