05 вересня 2022, 13:46

Якщо українець їде за кордон назавжди, виплату пенсії можуть припинити

Пресслужба Пенсійного фонду України

У Пенсійному фонді попередили, що якщо пенсіонер виїде за кордон на постійне місце проживання, то пенсійні виплати з України йому можуть бути припинені.

Читайте також: "Період одноразового добровільного декларування продовжено до 1 березня 2023 року"

Такий порядок у разі виїзду за кордон визначено статтями 47, 51 Закону Україні від 09.07.2003 № 1058-IV Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування”.

Відповідно до закону пенсія в Україні виплачується в грошовій формі щомісяця до 25 числа через відділення акціонерного товариства “Укрпошта” або через банк за зазначеним у заяві місцем фактичного проживання пенсіонера в межах України.

Водночас існують виняткиПід час перебування пенсіонера за кордоном пенсія виплачується в тому разі, якщо це передбачено міжнародними договорами України.

Зокрема, українці можуть продовжувати отримувати українські пенсії в Болгарії, Естонії, Іспанії, Латвії, Литві, Словаччині, Чехії, Португалії та Польщі (за пропорційним принципом).

Крім того, Україна уклала міжнародні договори за територіальний принципом, тобто коли витрати на виплату пенсій здійснює держава, на території якої проживає отримувач. Це стосується Азербайджана, Білорусі, Грузії, Молдови, Монголії, Румунії, Угорщини.

У разі виїзду пенсіонера за кордон на постійне місце проживання пенсія, призначена в Україні, може бути виплачена за шість місяців наперед перед від’їздом за заявою з наступного місяця після зняття з обліку за місцем постійного проживання.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати