13 травня 2022, 13:18

"Якщо у вас взагалі є серце". ООН закликає путіна розблокувати українські порти

Голова Всесвітньої продовольчої програми ООН Девід Бізлі закликає президента росії володимира путіна знову відкрити українські чорноморські порти, щоб запобігти глобальному лиху.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Читайте також: "Бізнес закликає створити в Україні спеціальну заборонену зону та гуманітарний коридор для суден"

Про це повідомляє вебсайт CNN.

"Мільйони людей у ​​всьому світі загинуть, тому що ці порти блокуються", - зазначив Девід Бізлі під час конференції. Відповідаючи на запитання, що він скаже безпосередньо путіну, чиновник ООН відповів: "Якщо у вас взагалі є серце, незалежно від того, як ви ставитеся до України, вам потрібно відкрити ці порти".

Життєво важливі вантажі сільського господарства з України, відомої як житниця світу, зупинилися в зруйнованій війною країні, оскільки Одеський порт та сусідні порти були заблоковані російськими чиновниками.

Українській економіці загрожує колапс

Девід Бізлі попередив, що порти повинні запрацювати протягом наступних 60 днів, інакше українська економіка, орієнтована на сільське господарство, впаде. "Якщо ви не вирішите це питання і не відкриєте порт, економіка України повністю зазнає краху", - зазначив Бізлі на конференції SABEW в Нью-Йорку. "Україна стає державою без виходу до моря, як Молдова. Українські порти критично важливі".

За даними Міністерства сільського господарства США, Україна входить до п’ятірки найбільших світових експортерів різноманітних ключових сільськогосподарських продуктів, включаючи кукурудзу, пшеницю та ячмінь. Україна також є провідним експортером соняшникової олії. У 2021 р. сільськогосподарська продукція становила 41% загального експорту України.

Президент США Джо Байден звернув увагу на глобальну проблему продовольчої продукції, викликаного вторгненням росії в Україну, зазначивши, що приблизно 20 млн тонн зерна застрягли там у силосах: "Якщо ці тонни не потраплять на ринок, дуже багато людей в Африці помре з голоду, тому що вони є єдиним постачальником для низки африканських країн".

Озброєння їжею та енергією?

Після того, як росія пообіцяла ввести санкції проти 31 іноземної енергетичної компанії, високопосадовець Німеччини звинуватив росію у використанні енергії як зброї.

Відповідаючи на запитання, чи росія подібним чином "озброює" продовольство, Девід Бізлі  відповів, що це станеться, якщо порти швидко не відкриються.

Але розблокувати порти буде непросто. Мало того, що вони заміновані, українські військові стурбовані тим, що повторне відкриття портів дозволить росії вторгнутися в Україну саме через її порти.

Чиновник ООН закликав до порозуміння у міжнародній спільноті :"Світові лідери повинні чинити тиск на росію таким чином, щоб ми могли мати абсолютний нейтралітет у переміщенні поставок в Одесу та з неї".

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати