06 березня 2021, 12:28

Яка відповідальність чекає на порушників за продаж первоцвітів?

Прес-служба Держекоінспекції

Держекоінспекція посилила нагляд за продажем первоцвіів. На порушників чекає сплата не тільки штрафу, а і збитків, завданих довкіллю, які можуть сягати десятків тисяч гривень. 


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Читайте також: "У Держекоінспекції закуплять нагрудні камери, щоб фіксувати хід перевірок"

Про це повідомляється на сайті Державної екологічної інспекції.

До первоцвітів належать підсніжник звичайний, шафран Гейфелів (крокус), білоцвіт весняний.

"На правопорушників очікує покарання у вигляді штрафу (від 1700 до 3655 гривень згідно зі статтею 88-1 КУпАП або 340-510 гривень згідно зі статтею 90 КУпАП), конфіскація рослин, а також сплата збитків, розрахованих інспекцією за шкоду, завдану довкіллю", - деталізував голова Держекоінспекції Андрій Мальований.

За його словами, такий посилений контроль дозволить зробити продаж первоцвітів ризикованою та невигідною справою, адже потенційні втрати від сплати штрафів та збитків перевищать можливі прибутки.

Посадовець також підкреслив, що щороку початок весни стає катастрофою для червонокнижних первоцвітів.

«Торік Держекоінспекція лише на початку березня зафіксувала 206 фактів незаконного продажу первоцвітів. Це тисячі квіток, збитки від знищення яких склали понад 700 тисяч гривень», - зазначив Андрій Мальований.

Голова ДЕІ нагадав, що громадяни також можуть протидіяти знищенню червонокнижних рослин. Свідки продажу первоцвітів мають змогу зателефонувати на гарячу лінію ДЕІ (+38 (044) 521-20-38) та повідомити деталі про порушення. Подати свою скаргу також можна за допомогою мобільного додатку Ecoinspector 2.0.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати