09 лютого 2021, 9:00

Як юристу не втрачати форму, працюючи вдома

Здається, немає нічого простішого, ніж робота вдома. Врешті-решт, просто потрібні ноутбук, підключення до інтернету, телефон і тиша. Це може стати новим світом для нас, звільненим від поїздок на роботу та службової політики. Здається, мрії про хороший баланс між роботою та особистим життям стали реальністю, але чи це так?


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Британський юридичний журнал The Law Society Gazette зазначає, що за дослідженням LawCare, благодійної організації, що сприяє розумовому благополуччю в межах юридичної спільноти, це привабливе бачення освітлених сонячним промінням успішних робочих днів удома втрачає важливий компонент: взаємодію людей.

Не всі легко беруться до роботи на дому. Розглянемо, наприклад, молодших юристів. Оскільки старші колеги можуть спілкуватися лише по електронній пошті чи телефоном, багато молодих юристів усе ще почуваються невпевненими, не маючи повсякденного нагляду, що сприяє їхньому професійному розвитку. Стрес теж впливає на всіх по-різному. Деякі юристи можуть без особливих зусиль впоратися з суперечливими обов'язками щодо управління повним обсягом справ та забезпечення домашнього навчання, інші ж можуть «розсипатися» під тиском, від чого погіршаться відносини чи стан здоров’я.

Нещодавня презентація Мері Джексон та Тріш Мак-Леллан з програми «Продовжуй продовжувати» нагадує, що юриспруденція навіть у найкращі часи є однією з найбільш стресових професій. Але стрес є великою проблемою для всього працездатного населення. Наприклад, британське керівництво з питань охорони праці виявило, що у 2019/20 р. 17,9 млн робочих днів було втрачено через стрес, депресію та тривогу, пов'язані з роботою.

Джексон і Мак-Леллан запропонували рішення для викликів роботи вдома. Вони наголосили на проблемах, спричинених поганим наглядом та процедурами, а також недостатнім ІТ-обладнанням, почуттям ізоляції та надмірним навантаженням.

Перш за все, для того, щоб полегшити цей тягар, варто краще ставитися до себе. Не слід бути надто самокритичним, треба пам’ятати, що клієнти також переживають локдаун і зрозуміють перебої чи фоновий шум від дітей чи собак. Намагайтеся дотримуватися режиму дня, час від часу давайте собі відпочити від столу (або кухонного столу) і регулярно займайтесь фізичними вправами. Навіть прогулянка по саду (якщо вам пощастило його мати) покращить роботу мозку.

Інші практичні поради включають забезпечення проникнення світла в кімнату, де ви працюєте: сонце усіх підбадьорює. Занадто багато шуму від дітей у квартирі? Спробуйте носити беруші. Намагайтеся тримати чистоту на робочому столі та в оселі. І не втрачайте зв’язок з колегами та наставниками. Це може бути електронна пошта, телефонний дзвінок чи відео-дзвінок, але у будь-якому випадку приємно знати, що ви не самотні.

Джексон і Мак-Леллан виділили декілька практичних порад, одна з яких називається «Техніка Помодоро». Це метод управління часом, який змушує чергувати помодорос — цілеспрямовані робочі заняття — з короткими перервами для підвищення концентрації уваги та зменшення розумової втоми. По суті, ви розділяєте робочий день на 25-хвилинні шматочки — помодороси, розділені 5-хвилинними перервами. Після 4 таких «шматочків» ви робите довшу перерву — близько півгодини. Мета полягає в тому, щоб продовжувати освіжатись і завжди працювати з максимальною ефективністю. Чому техніка названа на честь помідора? Тому, що її винахідник використовував кухонний таймер у формі помідора, щоб записати, скільки часу він працював і як довго відпочивав.

Мері Джексон та Тріш Мак-Леллан дали практичні поради щодо того, як краще розслабитися, коли життя ось-ось завалить нас. Криза може виникнути внаслідок однієї конкретної проблеми або поєднання проблем, пов'язаних з дистанційною роботою, таких як домашнє навчання, напруженість у стосунках, зловживання психоактивними речовинами, недостатнє ІТ-обладнання, відсутність нагляду, відчуття ізоляції. Виявляється, є кілька простих протиотрут проти стресу, які часто залишаються поза увагою. Один з них — потерти руки, а потім покласти їх на очі на декілька секунд. Інший — встати з-за столу та потягнутися або, поки ви за ним, відійти, хоча б на хвилину, від свого ноутбука. Ще одним є глибоке дихання, повторене декілька разів. Це дасть більше кисню, що корисно, і менше гормону стресу кортизолу, надлишок якого може бути шкідливим. Більше сну та фізичних вправ разом з більш здоровим харчуванням — це, звичайно, теж допоможе.

Джексон і Мак-Леллан також презентували курс «придатності до права» (Fitforlaw.org.uk). Цей безкоштовний інтернет-ресурс для всіх юристів був розроблений LawCare у партнерстві з Університетом Шеффілда та Відкритим університетом. Його мета — сприяти психологічно та емоційно здоровим способам роботи у рамках закону.

Юриспруденція — жорстка професія, але фізична активність, а також кращий розпорядок дня мають підтримати вас, поки закінчення карантину знову не відкриє двері в офіси.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати