Громадяни можуть скористатися сервісом "Електронний кабінет" у частині отримання відомостей з Державного реєстру фізичних осіб - платників податків про суми виплачених доходів та утриманих податків в електронному вигляді (далі - відомості про доходи) та отримати відомості про доходи в електронному вигляді з використанням електронного цифрового підпису (далі - ЕЦП), а також підготувати, заповнити та надіслати в електронному вигляді до контролюючих органів декларацію про майновий стан і доходи.
![]() |
Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час! |
Читайте також: "У якій формі подавати виправлену фінзвітність".
За допомогою меню "Заяви, запити для отримання інформації" приватної частини "Електронного кабінету" та "Спеціалізованого клієнтського програмного забезпечення для формування та подання звітності/запитів до "Єдиного вікна подання електронної звітності" фізична особа - платник податків може сформувати "Запит про суми виплачених доходів та утриманих податків з Державного реєстру фізичних осіб - платників податків для заповнення податкової декларації про майновий стан і доходи/декларації про доходи та витрати осіб, які звернулись за призначенням житлових субсидій" (далі - Запит) виключно для отримання інформації про себе. При цьому запит формується фізособами - платниками податків з використанням ЕЦП у фізособи, що сертифікований у будь-якому акредитованому центрі сертифікації ключів (далі - АЦСК).
Так, ознайомитися з порядком отримання відомостей про доходи за допомогою "Спеціалізованого клієнтського програмного забезпечення для формування та подання звітності/запитів до "Єдиного вікна подання електронної звітності" можна на офіційному веб-порталі ДФС. Вхід до "Електронного кабінету" здійснюється тут, а також через офіційний веб-портал ДФС.
Після входу до "Електронного кабінету" необхідно ввійти до його приватної частини. Для цього необхідно:
- увійти до "Електронного кабінету" або через офіційний веб-портал ДФС;
- обрати відповідний АЦСК;
- обрати особистий електронний ключ, вибравши відповідний файл з електронного носія (USB - накопичувач, СD/DVD диск) або у відповідному каталозі на персональному ПК (Key - 6.dat);
- вказати пароль захисту та натиснути "Зчитати". Після того, як ключ буде успішно завантажено, натиснути "Увійти".
Для створення Запиту необхідно в меню "Заяви, запити для отримання інформації" обрати Запит. У запропонованій формі Запиту необхідно заповнити всі поля виділені блакитним кольором.
Водночас фізособи - платники податків, які отримали паспорт нового зразка, де вказано лише номер паспорта (серія відсутня), при заповненні поля "Реквізити паспортного документа" Запиту зазначають лише номер паспорта.
Читайте також: "ФОП пропонують звільнити від подвійного ЄСВ".
Після заповнення необхідно натиснути "Підписати та надіслати" або "Зберегти чернетку" та "Підписати та надіслати". Якщо при заповненні Запиту були допущені помилки або не заповнено всі обов’язкові реквізити, система напише "Помилка" та виділить рожевим кольором відповідні поля. Необхідно виправити помилки та знову натиснути "Підписати та надіслати". Процедура підпису є такою ж, як і процедура входу в особистий кабінет. Далі система запропонує обрати спосіб отримання інформації, наприклад "Електронний кабінет".
Відправлений Запит можна переглянути у розділі "Вхідні/вихідні документи" в приватній частині особистого кабінету. Після обробки Запиту до особистого Електронного кабінету надходить повідомлення (відповідь на Запит). Натиснувши на це повідомлення, відкривається інформація про суми виплачених доходів та утриманих податків з Державного реєстру фізичних осіб - платників податків, яка замовлялася. Інформацію можна переглянути, зберегти або надрукувати.
За інформацією Вісника ДФСУ.