10 лютого 2021, 16:32

Як НАЗК проводить антикорупційну експертизу?

Прес-служба НАЗК

В НАЗК пояснили, що таке антикорупційна експертиза та як проводиться експертиза проектів актів Кабміну та законопроектів ВРУ.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Читайте також: "Кому необхідно задекларувати доходи за 2020 рік"

Антикорупційна експертиза — це виявлення та усунення недосконалостей у законодавстві, які можуть призводити до корупції в галузях, які це законодавство покликане регулювати.

Саме завдяки антикорупційній експертизі є можливість виявити норми, які сприятимуть корупції, і таким чином запобігти численним корупційним схемам та злочинам у майбутньому.

Стаття 55 Закону України «Про запобігання корупції» визначає, що НАЗК за власною ініціативою може проводити антикорупційну експертизу проєктів нормативно-правових актів (НПА), які надаються на розгляд Верховній Раді (законопроєкти) або Кабінету Міністрів України (найчастіше — постанови).

НАЗК розробило алгоритми роботи з різними видами проєктів НПА. Основні етапи цих алгоритмів однакові:

  • Моніторинг НПА. На цьому етапі експерти НАЗК переглядають проєкти НПА на наявність у них положень, що можуть сприяти корупції, — корупціогенних факторів. Якщо корупціогенні факти виявлені, НАЗК бере документ на експертизу.
  • Власне експертиза НПА. Експерти НАЗК детально переглядають документ, визначають, які його положення є ймовірно корупціогенними, та готують рекомендації, як їх усунути.
  • Висновок. НАЗК надає висновки та рекомендації для усунення корупціогенних факторів розробникам документів.

Дізнатися деталі антикорупційної експертизи законопроєктів та постанов Кабміну можна з інфографіки.

Для перегляду натисніть на зображення

KMU-2

VRU

 

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати