16 лютого 2021, 10:21

Як цифрова трансформація може змінити реальність роботи юрфірм

Майже через рік після першого посиленого локдауну багато фірм розглядають цифрову трансформацію як плацдарм для інновацій. Збільшення юридичних технологічних платформ може допомогти фірмам та корпоративним юридичним відділам визначити цифрові продукти, які найкраще відповідають їхнім вимогам та бюджетам, повідомляє британський юридичний журнал The Law Society Gazette.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Пандемія змінила технічні пріоритети юридичних фірм на 2021 р. Хоча у 2020 р. фірми вже зосереджувались на створенні систем для надійної та безпечної віддаленої роботи, цього року вони знову звертають увагу на інновації як рушійну силу конкурентних переваг.

Щорічне опитування брифінгу Legal IT Landscapes попросило лідерів ІТ та бізнес-послуг юридичних фірм назвати найкращі технології для підвищення ефективності роботи та конкурентоспроможності фірми. Відповіді були наступними: «Там, де колись домінували ШІ та автоматизація, зараз найкраще виглядає співпраця командою (пов’язування ШІ та робочого процесу)».

Цифрова трансформація та впровадження технологій відкрили для юридичних фірм ряд можливостей представити нові інструменти та системи для більш сприйнятливої ​​спільноти користувачів. «Йдеться не про те, щоб юристи стали програмістами. Мова йде про заохочення цікавості та надання людям можливості експериментувати та створювати прототипи своїх ідей. При цьому фантазія технологій зосереджена на двох перспективах: як працюють адвокати та як вони надають свої послуги», — зазначає менеджер з інновацій компанії Burges Salmon Емма Соррелл.

Технологічні платформи з низьким кодом/без коду дозволяють юристам, які не володіють програмуванням, брати участь у створенні інноваційних технологічних рішень. Пані Соррелл посилається на багаторічну дискусію про те, чи потрібно адвокатам кодувати та створювати нові програми: «Ідея автоматизації програми без коду дозволяє юристам створювати власні додатки. Ці платформи можуть також сприяти співпраці між юристами та технологами при передачі розробки в руки експертів з даного питання для її удосконалення».

На цьогорічному B-Innovative Week, щорічному заході фірми з питань інновацій та технологій, фірма Burges Salmon працювала з інструментом автоматизації бізнес-процесів Autto. «Ми провели справжній челендж для наших співробітників, які, працюючи в командах, пропонували технологічний прототип робочого процесу або розробляли програму для клієнтів, — пояснює пані Соррелл. — Це був великий успіх, який породив різноманітні ідеї та спонукав наших юристів творчо задуматися про інноваційні способи надання юридичних послуг. Це показало силу взаємодії з технологіями та те, як можна закласти основи для створення мінімально життєздатного продукту».

Компанія Fliplet співпрацює з юридичними фірмами над розробкою додатків, що дозволяють людям повертатися до своїх офісів (на повний робочий день або зрідка) безпечним способом. «Наприклад, якщо в одному з регіональних офісів фірми є Covid, додаток повідомляє всіх, хто працює в цьому місці, про те, що офіс буде закритий до того часу, поки не можна буде безпечно туди повернутися. Інші можливості включають QR-сканування, щоб люди могли реєструватися та виїжджати з офісів», — пояснює генеральний директор та співзасновник компанії Ян Брум. Додаток виконує обов’язки роботодавців та працівників і застосовує відповідний рівень спілкування до різних груп користувачів.

Fliplet також створює шаблони для створення додатків з інтерфейсом, який включає загальні функції, наприклад, сповіщення на основі профілів користувачів. Це добре працює для внутрішньої роботи фірм, але коли мова заходить про програми, що надають юридичні поради та консультації, компанії повинні виходити за рамки стандартного шаблону. Команда Fliplet співпрацює з юридичними фірмами над розробкою спеціальних програм для клієнтів, розроблених для конкретних сценаріїв та користувачів.

Засновник консалтингової компанії з питань цифрових трансформацій Panoram і колишній керуючий директор офісу у Великобританії на платформі no-code Neota Logic Рік Сібрук відзначає: «Програма «без коду» не означає, що пересічна людина може взяти ваші технологічні інструменти і користуватися ними. Безкодові платформи корисні для створення прототипів, швидкого створення концепції та розробки інтуїтивно зрозумілих додатків, що вирішують окремі проблеми. Та якщо ви хочете побудувати складнішу систему як частину більш широкого робочого процесу або інструмента, їх можливості швидко вичерпуються».

Дані є ключовим фактором. «Якщо програма збирає дані клієнта, вам слід розглянути, як ці дані захищені, де вони зберігаються та як інтегровані в інструменти управління практикою фірми», — додає пан Сібрук.

Досвід компанії Емми Соррелл відображає це. «У Burges Salmon ми використовуємо платформу автоматизації з низьким кодом для розробки та впровадження безпечних рішень, спрямованих на клієнта, і розглядаємо можливість додавання платформ без коду до нашого набору інструментів, — розповідає вона. — Але незалежно від того, чи є платформа низькокодовою чи безкодовою, нам слід дотримуватися умов процесу закупівель, наприклад, щодо захисту даних клієнта».

Незважаючи на проблеми, пов'язані з застарілою функціональністю, оптовий продаж хмарних технологій надає юридичним фірмам можливість легше та дешевше переключатись між своїми технологіями, пристосовувати їх саме до своїх вимог та швидко адаптуватися до нових розробок та пріоритетів. Платформи без коду/з низьким кодом дають юристам інструменти для швидкого впровадження інноваційних ідей на практиці, навіть якщо пізніше потрібна додаткова розробка такої платформи. Тож можливо, 2021 р. — це рік, коли «технологічна спритність» стає реальністю.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати