20 травня 2022, 14:51

Встановлення ставок плати за землю і податку на нерухоме майно: АМКУ ухвалив роз’яснення

Пресслужба АМКУ

19 травня Антимонопольний комітет України прийняв Рекомендаційні роз’яснення стосовно застосування законодавства про захист економічної конкуренції органами місцевого самоврядування під час встановлення розмірів ставок плати за землю і ставок податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Читайте також: "Дефіцит пального: АМКУ розпочинає дослідження"

У Рекомендаційних роз’ясненнях описано:

  • які саме дії органів місцевого самоврядування можуть вважатися антиконкурентними діями і розглядаються на предмет наявності ознак порушень, визначених статтею 15 Закону України «Про захист економічної конкуренції»;
  • які підходи застосовуються органами Комітету під час розгляду питань відповідності дій органів місцевого самоврядування законодавству про захист економічної конкуренції при встановленні ними розмірів ставок плати за землю і податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки.

Також у цьому документі акцентовано увагу на тому, що  під час встановлення відповідних ставок, суб’єкти господарювання, що діють на одному товарному ринку, повинні знаходитись в рівних конкурентних умовах.

Водночас відомі випадки недотримання окремими органами місцевого самоврядування цих норм. Наприклад, у своїх управлінських рішеннях вони встановлюють:

  • різні розміри ставок плати за землю (орендної плати та земельного податку), а саме залежно від форми власності, місця реєстрації суб’єктів господарювання тощо;
  • різні розміри ставок податку на однакові класифікатори об’єктів нежитлової нерухомості, що перебувають у власності фізичних та юридичних осіб.

Такі обставини негативно впливають на розвиток конкуренції у зазначених сферах та свідчать про необхідність підвищення обізнаності органів місцевого самоврядування щодо відповідних норм законодавства.

Задля розвитку конкурентної культури та взаємодії, АМКУ приділяє увагу заходам зі зміцнення конкурентного середовища, що базуються на механізмах адвокатування та інформування органів влади, місцевого самоврядування та інших адміністративних інституцій. Рекомендаційні роз’яснення є частиною  цієї стратегії Комітету.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати