21 квітня 2022, 18:09

ВРУ дозволила за рішенням суду конфіскувати майно тих, хто підтримує російську агресію

Народні депутати прийняли закон щодо підвищення ефективності санкцій, пов'язаних з активами окремих осіб, яким дозволено конфіскувати за рішенням суду майно тих, хто підтримує російську агресію (законопроєкт №7194).


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Читайте також: "НАЗК моніторить вивезення службовцями за кордон незаконно отриманої готівки"

Ключові зміни до Закону України «Про санкції» зводяться до таких:

- уточняються підстави, за наявності яких можуть бути застосовані санкції, за рахунок включення до кола суб’єктів осіб, які своїми діями створили загрозу національній безпеці, суверенітету чи територіальній цілісності України (в тому числі шляхом збройної агресії чи терористичної діяльності) або значною мірою сприяли (в тому числі шляхом фінансування) вчиненню таких дій іншими суб’єктами;

- визначається виключні підстави, особливі умови, досудовий та судовий (у тому числі апеляційний) порядок застосування нового виду санкції – стягнення активів в дохід держави, а також коло і повноваження суб’єктів, які ініціюють, приймають рішення щодо застосування, а також реалізують цей вид санкції;

 - встановлюється, що фізичні особи, які повідомили Національне агентство з питань запобігання корупції про активи, а також їхні близькі особи перебувають під захистом держави, а також визначаються інші гарантії особистої безпеки, конфіденційності та захисту від юридичного переслідування цих осіб та їх близьких осіб.

Частину першу статті 23 Закону України «Про правовий режим воєнного стану» доповнено положенням, відповідно до якого в разі застосування до майна (активів) санкції, відшкодування його вартості не здійснюється.

Зміною до частини 6 статті 7 Закону України «Про запобігання та протидію легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом, фінансуванню тероризму та фінансуванню розповсюдження зброї масового знищення» доповнюється перелік підстав, за наявності яких суб’єкт первинного фінансового моніторингу зобов’язаний встановити неприйнятно високий ризик ділових відносин (фінансової операції без встановлення ділових відносин) стосовно клієнтів. Такою підставою пропонується визначити застосування до клієнтів спеціальних економічних або інших обмежувальних заходів (санкцій) відповідно до Закону України «Про санкції».

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати